Sieť Ethereum
Ethereum. Zdroj: Shutterstock, Tomasz Makowski

Ethereum je v očiach analytikov viac bullish ako kedykoľvek predtým. Najdôležitejšia aktualizácia a prechod na ETH 2.0 sa blíži.

Mohlo by ťa zaujímať: Algorand je protokol budúcnosti, v jeho prípade som bullish – tvrdí CEO Skybridge Capital

Ethereum a Proof-of-Stake

Tentokrát sa v prípade ETH pozrieme na veľmi zaujímavú analýzu, s ktorou prišli vedci zo Stanfordskej univerzity a nadácie ETH Foundation. Podľa ich zistení existujú v blockchaine tri možné vektory útoku.

Prečítaj si tiež: XRP s cenou 10 USD? Nie je to nereálne – tvrdí vlk z Wall Street

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Dokument s názvom „Three Attacks on Proof-of-Stake Ethereum“ sa bližšie zameriava na problematiku, ktorá bola objavená. Ide o zásadné zistenie.

V dokumente sa uvádza nasledovné:

„Kombináciou techník z oboch útokov získavame tretí útok, ktorý umožňuje protivníkovi so zanedbateľne malou časťou podielu a bez kontroly nad šírením správ v sieti spôsobiť dokonca reorganizáciu konsenzuálneho reťazca na dlhé vzdialenosti.“

„Poctiví, ale racionálne alebo ideologicky motivovaní validátori by mohli tento útok použiť na zvýšenie svojich ziskov alebo na zdržanie protokolu, čím by ohrozili motivačné vyrovnanie a bezpečnosť PoS ETH.“

Hneď po zverejnení dokumentu sa strhla vlna kritiky a mnoho nadšencov siete ETH vyjadrilo nesúhlas.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre