ethereum porastie
Ethereum token. Zdroj: Shutterstock, Visual Generation

Inflácie ETH neustále klesá. S touto zaujímavou správou prišla blockchainová spravodajská spoločnosť IntotheBlock. Podľa výskumu je denná hodnota emisií ETH prvýkrát v histórii pod úrovňou emisií BTC.

Môže ťa zaujímať: Aktuálna bilancia londýnskeho hard forku? Bolo spálených 100 000 ETH

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Boom okolo NFT výrazne dopomáha ETH

Vedúci výskumu IntoTheBlock Lucas Outumuro poukazuje na čistú infláciu Etherea, ktorá prvýkrát v histórii počas tohto týždňa klesla na hodnotu 1,11 % v porovnaní s anualizovanou mierou BTC 1,75 %. Tento ukazovateľ má podstatný význam. Druhá najväčšia kryptomena sa tým pádom môže dopracovať k peňažnej prémii. Čo to znamená? Je to v podstate prenos hodnoty Etherea bez obavy používateľov, ktorí by mohli prísť o kúpnu silu.

StormGain

„Klesajúca emisia Etherea vyvoláva otázky o spôsobe jeho oceňovania. Predtým bola hodnota ETH bližšie k tzv. digitálnej rope. Teraz je jeho emisia preukázateľne nižšia, čiže deflačná. Je vysoko pravdepodobné, že si vytvorí peňažnú prémiu, podobne ako u BTC.“

Outumuro dodal, že podľa neho je za týmto poklesom najmä aktuálny hype okolo NFT. Neustály prísun nových používateľov do siete zvyšuje poplatky, ale časť z nich je vďaka hard forku spálená.

Prečítaj si tiež: NFT láme rekordy – 900-miliónový predaj za jediný mesiac

„Nedávny prudký nárast aktivity NFT výrazne zvýšil poplatky ETH a spolu s nimi aj množstvo spálených Etherov. Týmto spôsobom sme sa dostali do momentu, kedy bolo spálených viac ETH, ako sa ich v skutočnosti vydalo. V krátkom časovom úseku to vyvolalo deflačný proces.“

Ethereum sa môže stať uchovávateľom hodnoty

Deflácie druhej najväčšej kryptomeny môže spôsobiť veľmi zaujímavé zvraty. Ethereum je na najlepšej ceste stať sa plnohodnotným uchovávateľom hodnoty.

„Keďže NFT a ďalšie aplikácie na ETH naďalej rastú, vytvára sa tak deflačný tlak, ktorý posilňuje peňažnú prémiu Etheru. V konečnom dôsledku sa tým používatelia a hodleri vyrovnávajú s tým, že sa ETH môže stať uchovávateľom hodnoty decentralizovaného internetu.“

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.