Ethereum čaká masívny rast
Ethereum čaká masívny rast. Zdroj: shutterstock.com/Bigc Studio/alfernec

Ethereum je často považované za kryptomenu, ktorá skôr či neskôr dosiahne vyššiu trhovú kapitalizáciu ako bitcoin. Podľa najnovšej správy od Cryptonews, sa deflácia najväčšieho altcoinu na svete zrýchľuje a nedávno zaznamenala prudký vzostup. Ako tento faktor môže ovplyvniť cenový vývoj?

Deflácia poháňa cenu ETH

V minulom týždni vyskočila miera spaľovania na úroveň 5,679 %, čo je najvyššia hodnota od mája minulého roka. Priamo to súvisí s nárastom transakčných poplatkov, ktoré boli tiež najvyššie za posledných 9 mesiacov. Čím je väčší dopyt po ethereovej sieti, tým viac je preťažená a stúpajú transakčné poplatky, ktoré sa prejavia aj v zrýchlenej deflácii.

Ako ale tento vzťah ovplyvňuje cenu? Deflácia spôsobuje pokles ponuky ETH v prípade, že je rýchlejšia ako miera vydávania nových mincí. A to tlačí cenu nahor. Tento vzťah funguje iba pri zachovaní dopytu, keďže cena každého aktíva je určovaná ponukou a dopytom. Na grafe nižšie, môžete vidieť nedávny nárast transakčných poplatkov.

Ethereum: transakčné poplatky
Ethereum: transakčné poplatky. Zdroj: Glassnode
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ethereum bude rásť

Už skôr sme vás informovali o hlavných dôvodoch, prečo je ethereum najlepšia kryptomena na svete. Ide totiž o najrozšírenejšiu sieť inteligentných zmlúv, s možnosťou aplikácie decentralizovaných riešení. Okrem toho cenová výkonnosť etherea je počas bullrunov omnoho silnejšia v porovnaní s bitcoinom.

Ethereum v čase písania článku dosiahlo zhodnotenie 32 % len v priebehu posledných 8 dní a nedávno prekonalo predošlé lokálne maximum. Od júna 2022 sa nachádza v akumulačnej fáze, po ktorej by mal nastať ďalší bullrun. Viac sa o cenovej výkonnosti etherea dočítate v článku Ethereum je časovaná bomba. Čo spôsobí jeho rast?

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Podľa údajov z CoinMarketCap sa trhová kapitalizácia etherea nachádza na úrovni 222,8 miliardy dolárov a denný objem obchodov narástol o 21 % na hodnotu 12,4 miliardy dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Zakladateľ etherea spôsobil cenový pád mnohých kryptomien. Čo sa deje?