Ethereum ukončí akumulačnú fázu
Ethereum ukončí akumulačnú fázu. Zdroj: shutterstock.com/Net Vector/Bigc Studio

Napriek dlhodobej korekcii kryptomien zostáva aktivita z hľadiska inteligentných zmlúv stále vysoko. Podľa správy Cryptonews, je to výsledkom silnej aktivity medzi transakciami NFT, ERC-20 a stablecoinov. Poženie cenu tento záujem o ethereum na nové maximá?

Sieťové údaje naznačujú rastúci trend

Obchody NFT tvoria až 16 % všetkých transakcií, ktoré sa uskutočnili na ethereu v priebehu 24 hodín. Prevody tokenov ERC-20 predstavovali cez 11 %, zatiaľ čo stablecoiny takmer 10 %. Na druhej strane, transakcie v sektore DeFi sú na extrémne nízkej úrovni 4 %. Celková uzamknutá hodnota v DeFi sa podľa DeFiLlama nachádza na úrovni 49,92 miliardy dolárov oproti 180 miliardám zaznamenaných koncom roku 2021.

Pohyby DeFi pozitívne korelujú s cenou tokenu ETH. V prípade, že sektor narazil na dno, je pravdepodobné, že nárast povedie k ďalšiemu zhodnoteniu trhovej ceny. Ďalším katalyzátorom cenového vzostupu bude aj staking. Už skôr sme vás totiž infomovali o Šanghajskom hardforku, ktorý uvoľní uzamknuté ETH.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ethereum v akumulačnej fáze

Uvoľnenie môže spôsobiť prelievanie do protokolov akými sú Lido alebo Rocket pool, čo by zvýšilo rast DeFi a následne ceny ETH. Podľa údajov z TradingView vidíme, že ethereum sa obchoduje v akumulačnej zóne, ktorá sa formuje po dlhodobej korekcii z roku 2022.

Ethereum v akumulačnej zóne
Ethereum v akumulačnej zóne. Zdroj: TradingView

Na obrázku sú znázornené dve kľúčové rezistencie na hladinách 1 790 a 2 035 dolárov. Ak ich cena prekoná, pravdepodobne by akumulačná zóna bola ukončená a ethereum by mohlo začať nový rastúci cyklus. Samozrejme, na trh vplýva posledné roky mnoho nepriaznivých makroekonomických faktorov, ktoré môžu potlačiť dopyt, no samotné sieťové údaje etherea naznačujú skôr opačný scenár. Ak sa viac zaujímate o analýzu etherea, odporúčame vám prečítať si článok Údaje naznačujú, že ethereum môže narásť až 10-násobne.

Podľa údajov z CoinMarketCap ethereum dosahuje trhovú kapitalizáciu v čase písania článku 201,5 miliardy dolárov a objem obchodovania klesol za 24 hodín o 9 % na úroveň 6,9 miliardy dolárov.

Prečítaj si tiež: Inštitucionálny záujem o ethereum sa opäť zobúdza. Cena začne znovu rásť