Ethereum drží 2 000 $.
Ethereum drží 2 000 $. Zdroj: Shutterstock.com/Alexandru Nika

Ethereum dosahuje za posledných 30 dní koreláciu s Bitcoinom na hodnote 0,94, čo predstavuje najväčšiu koreláciu spomedzi top highcapových mincí. Technická analýza bude preto značne podobná analýze Bitcoinu. Poďme sa teda pozrieť na aktuálne supportné a rezistentné pásma.

Posledné dni Ethereum pokračuje v sideway pohybe a cena sa z tohto pásma zatiaľ nedostala von. Signál na predaj alebo nákup nastane vtedy, keď sa cena dostane von z tejto bočnej štruktúry. V prípade bullish scenára sledujem hladinu na 2 300 $, no napriek tomu aj keby rast trval dlhšie, sme stále v korekčnej štruktúre.

Ethereum drží 2 000 $
Ethereum drží 2 000 $. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Ethereum zaznamenáva rekordný objem v stakingu ETH 2.0!

Ethereum v korekcii

Ak by sme chceli uvažovať nad ukončením korekcie, cena by musela prekonať až hladinu 3 000 $, na čo chýbajú objemy a sentiment. V druhom scenári počítam s pokračovaním korekcie bez rastúceho legu. V podstate zo strednodobého hľadiska sme stále v korekcii a najbližšie týždne reverziu strednodobého trendu neočakávam.

Navyše, aj formovanie dlhodobého dna a následná akumulácia môžu trvať mesiace. Inak tomu nebolo ani v minulosti. Z dlhodobého hľadiska tak ostávame bullish. Z krátkodobého hľadiska sledujeme support na cca 1 700 $.

Mohlo by ťa zaujímať: Zníži aktualizácia Ethereum 2.0 vysoké poplatky?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance