Bitcoin drží 30 000 $
Bitcoin drží 30 000 $. Zdroj: Shutterstock.com/PopTika

Bitcoin sa odvčera nepohol z krátkodobej sideway štruktúry a tak stále nedosiahol signál nákupu alebo predaja. Z tejto sideway štruktúry by cena totižto mohla aj rásť. Dominancia hlavnej kryptomeny medzitým pokračuje v rastúcom trende, aj keď za posledný deň nezaznamenala veľkú zmenu a pohybuje sa nad 45 %.

Z krátkodobého hľadiska sledujem predovšetkým dva scenáre, ktoré sú súčasťou dlhodobejšej korekčnej štruktúry. V prvom scenári počítam s prerazením sideway štruktúry a vytvorením rastúceho legu. Signál nastane pri prekonaní 31 400 $ s targetom na zhruba 35 000 $. Stále však budeme hlboko v korekcii.

Bitcoin osciluje na 30 000 $
Bitcoin osciluje na 30 000 $. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Môže byť model Stock to Flow pre Bitcoin stále užitočný?

Bitcoin na nový support?

V druhom scenári počítam s tým, že cena neudrží support súčasného sideway pohybu a prepadne sa na nové minimum. Z dlhodobého hľadiska nás zaujíma predovšetkým support týždenného MA200, ktoré dosahuje takmer 22 000 $ a v čase rastie. Oblasť okolo tohto indikátora teda môže predstavovať absolútne dno.

Ako vidíme, oba scenáre sú v podstate zo strednodobého hľadiska stále súčasťou korekčnej štruktúry. Napriek tomu ak nastane signál na prvý scenár, dá sa longovať aj počas bear marketu. Nákupy do dlhodobého hodlu taktiež môžu byť vhodné, ale nezabúdajme, že dno nie je ani zďaleka potvrdené a tak riskujete stratu hneď po nakúpení.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 altcoiny, ktoré môžu vystreliť po nedávnom prepade

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance