Binance a Twitter
Binance a Twitter. Zdroj: Google

Binance

Najväčšia a najobľúbenejšia kryptomenová burza Binance neprestáva prekvapovať. Bude sa podieľať na financovaní Twitteru, a to sumou až 500 miliónov dolárov. Elon Musk tak získava silného partnera.

Binance podporí Twitter masívnou finančnou injekciou

Burza Binance sa zaviazala investovať až pol miliardy dolárov do Twitteru, ktorý má nového a najmä známeho majiteľa. Nie je ním nik iný, ako Elon Musk. Miliardár a šéf Tesly prvotne nakúpil 9,2 % podiel tohto sociálneho giganta. To však nebolo všetko. Krátko nato sa rozhodol, že predloží ponuku na úplne odkúpenie platformy v celkovej sume 44 miliárd USD.

Musk oznámil, že Twitter získal až 7,2 miliardy USD na základe dohody o fúzii. Následne bola Komisii pre cenné papiere a burzy predložená prihláška „Schedule 13D“. Ide o oficiálny formulár, ktorý musí byť poslaný SEC-u 10 dní po tom, čo účtovná jednotka získa viac ako 5 % vlastného kapitálu spoločnosti.

Mohlo by ťa zaujímať: Známy krypto-miliardár tvrdí, že Bitcoin sa buď zrúti na nulu, alebo exploduje na 1 000 000 $

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Burza Binance sa týmto financovaním dostala do konzorcia 18 investorov, kde figurujú spoločnosti ako napríklad Sequoia Capital či Fidelity.

Zoznam investorov do Twitteru
Zoznam investorov do Twitteru. Zdroj: Binance

K tomuto kroku sa oficiálne vyjadril aj šéf burzy Binance a jeden z najbohatších ľudí sveta, Changpeng Zhao:

Sme nadšení, že môžeme Elonovi pomôcť realizovať novú víziu pre Twitter. Dúfame, že budeme môcť zohrať úlohu pri spájaní sociálnych médií, Webu 3.0  a rozširovaní používania a prijímania kryptografických a blockchainových technológií.

Čítaj ďalej: Index strachu a chamtivosti je hlboko v „extrémnom strachu“ – Bitcoin padá nadol

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre