Cardano prežíva masívnu aktivitu
Cardano prežíva masívnu aktivitu. Zdroj: Shutterstock, alfernec

Ekosystém Cardano aktuálne združuje takmer 1 000 projektov. Tento populárny blockchain sa tak teší masívnej aktivite. Bude tento rast pokračovať?

Cardano s rastúcou aktivitou

Ekosystém očakáva v najbližšom období veľmi významnú aktualizáciu s názvom Hydra. Projekt sa aktuálne nachádza vo fáze Basho, ktorej cieľom je vytvoriť optimalizovaný ekosystém na podporu decentralizovaných aplikácií. Tento proces sa vypláca, keďže Cardano má momentálne pod sebou takmer 1 000 projektov.

Zvýšená aktivita sa dá do veľkej miery pripísať aj sektoru NFT. Blockchain vsadil na overenú kvalitu, keď začal spolupracovať s legendárnym rapperom Snoop Doggom, ktorý priniesol do blockchainu ikonickú NFT kolekciu.

Projekty v sieti Cardano
Projekty v sieti Cardano. Zdroj: IO Global

Prečítaj si tiež: „Bitcoin vystrelí až na Mesiac, keď Fed konečne ustúpi” – miliardár Mike Novogratz

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Blockchain sa čoraz viac začína plne sústreďovať na projekty, ktoré umožňujú  interoperabilitu medzi blockchainami. Koncom marca bol v mainnete spustený projekt Milkomeda. Ide o protokol 2. vrstvy poskytujúci možnosti využitia tzv. „Ethereum Virtual Machine“. Používatelia tak mali prvýkrát možnosť využívať tzv. ethereové DApps v ekosystéme Cardano.

Aj keď je mnoho fanúšikov a hodlerov natívneho tokenu ADA sklamaných, dá sa očakávať, že budeme v budúcnosti svedkami rastu celej siete.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre