V Dubajskej reštaurácií sa odteraz môžete najesť za Dogecoin!
V Dubajskej reštaurácií sa odteraz môžete najesť za Dogecoin!,zdroj: www.shutterstock.com/DaniyalJeelani

V Dubaji sa otvorila reštaurácia, ktorá bude fungovať výhradne na kryptomenách. Prijímať platby za občerstvenie bude samozrejmé pomocou každej významnej kryptomeny. Memecoiny nebude vynechané a napríklad taký Dogecoin bude slúžiť ako hlavné platidlo!

Dogecoin za burger v Dubaji znie lákavo

Podľa Timeout Dubai bola reštaurácia spustená sieťou „virtuálnych reštaurácií“ pod názvom Rocket Kitchens a jej menu je starostlivo zostavené špičkovými šéfkuchármi, aby obsahovalo všetky obľúbené jedlá vrátane švajčiarskych hamburgerov s typickým hovädzím či kuracím mäsom.

Mohlo by ťa zaujímať: Polkadot – revolučný projekt, ktorý by nemal chýbať v portfóliu investora?

Virtuálna reštaurácia bude prijímať platby vo všetkých „mainstreamových“ kryptomenách vrátane BTC, ETH, DOGE, BNB, CRO, XRP či stable coinoch USDT. Samozrejme, majitelia si nenechali ujsť aj konkurenčný memecoin SHIB, ako to urobili aj v parížskej reštaurácii. Majitelia reštaurácie týmto krokom chcú pomôcť podporiť adopciu kryptomien v Spojených arabských emirátoch, pričom zakladatelia tohto podniku sú podľa zdrojov prví prijímatelia memecoinu DOGE.

Táto „virtuálna“ reštaurácia bola založená pomocou ziskov z krypotmeny DOGE, do ktorej majitelia investovali. Za zmienku však stojí, že tzv. „DogeBurger“ nie je prvou reštauráciou v Spojených arabských emirátoch, ktorá akceptuje platby v kryptomenách. Niektoré túto možnosť umožňujú už dokonca od roku 2014!

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Príde adopcia „memecoinov“ v gastronómii?

Minulý rok sme vám priniesli informáciu, že reťazec rýchleho občerstvenia Burger King v Brazílii začal prijímať Dogecoin vo svojom tzv. „Dog menu“. Podobné rozhodnutie začalo platiť v reštaurácii v Paríži, kde sa v októbri rozhodli akceptovať kryptomenu Shiba Inu.

Elon Musk na Twitteri taktiež povedal, že by zjedol Happy Meal v priamom prenose, ak by McDonald’s akceptoval platby pomocou DOGE. V reakcii na to McDonald’s odpovedal, že Tesla bude musieť najprv prijať platby v „grimacecoine“. To spôsobilo neuveriteľný nárast kryptomeny grimacecoin.

Podobne aj riaditeľ najväčšej siete multikín na svete, AMC Entertainment, potvrdil, že spoločnosť je pripravená akceptovať ako formu platidla kryptomeny ako sú DOGE či SHIB v prvom štvrťroku tohto roka. Táto správa potešila mnohých nadšencov memecoinov!

Čítaj ďalej: Kriminálne veľryby vlastnia kryptomeny v hodnote viac ako 25 miliárd dolárov