Elon Musk kritizuje Twitter a plánuje vytvoriť vlastnú sociálnu sieť!
Elon Musk kritizuje Twitter a plánuje vytvoriť vlastnú sociálnu sieť! ,zdroj: www.shutterstock.com/thongyhod

Elon Musk, najbohatší človek planéty, generálny riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX a veľký fanúšik kryptomien oznámil, že plánuje vytvoriť novú sociálnu sieť!

Hlavnou prioritou tejto platformy by podľa neho mala byť hlavne sloboda prejavu.

Elon Musk má plné zuby Twitteru!

Elon Musk v posledných dňoch diskutoval o potrebe novej sociálnej siete na Twitteri. Nedávno sa kriticky vyjadril voči Twitteru a jeho politike. Tvrdí, že práve táto platforma podkopáva demokraciu tým, že nedodržiava princípy slobody prejavu.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin analýza – cena ukončila dvojmesačný trojuholník. Toto je ďalší target!

V odpovedi na otázku ostatných používateľov, či náhodou neuvažuje o vybudovaní novej platformy s otvoreným zdrojovým algoritmom, kde má sloboda prejavu najvyššiu prioritu a minimalizovanú propagandu, Musk odpovedal, že „vážne o tom uvažuje“.

Musk zverejnil verejný prieskum na Twitteri, v ktorom požiadal svojich takmer 80 miliónov „followerov“, aby hlasovali, či si myslia, že Twitter dodržiava princíp slobody prejavu. Ten je podľa neho nevyhnutný pre demokraciu.

Ďalej zdôraznil, že „dôsledky tohto prieskumu budú dôležité. Poprosil zúčastnených, aby hlasovali opatrne.“ Po 24 hodinách sa hlasovanie ukončilo, pričom hlasovalo približne 2 milióny ľudí. Výsledok bol taký, že viac ako 70 % nesúhlasí s tým, že Twitter dodržiava princípy slobody prejavu.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

„Vzhľadom na to, že Twitter slúži ako verejné miesto, nedodržiavanie zásad slobody prejavu zásadne podkopáva demokraciu. Čo s tým treba urobiť? Je potrebná nová platforma,“ rozmýšľa Musk.

Niektoré platformy sú naprogramované ako decentralizované protokoly s otvoreným zdrojom, ako napríklad Gab či Truth Social. Zaujímavosťou je, že túto platformu nedávno spustil bývalý prezident Spojených štátov Donald Trump po tom, čo ho Twitter úplne zablokoval. Truth Social sa však veľmi neujal a nie je taký populárny, ako Twitter.

Čítaj ďalej: Ministerka financií USA Janet Yellenová vidí v kryptomenách určité výhody! – Má to jedno „ale“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre