Dve najvplyvnejšie postavy zo sveta kryptomien spájajú sily
Dve najvplyvnejšie postavy zo sveta kryptomien spájajú sily. Zdroj: Shutterstock.com/Have a nice day Photo

Zakladateľ burzy Binance Changpeng Zhao (ďalej len CZ) nedávno oznámil, že začína spolupracovať so zakladateľom Etherea Vitalikom Buterinom. Kolaps kryptomenových spoločností poukázal na nutnosť reorganizácie celého odvetvia, a aj z tohto dôvodu chcú obaja spoločne rozvíjať krátkodobé riešenia v podobe depozitnej a nepeňažnej burzy.

Buterin viedol viacero rozhovorov so zástupcami búrz Coinbase, Kraken a Binance. Odporučil vytvorenie tzv. „kryptomenových dôkazov“ o finančných prostriedkoch v sieti. Tento proces by bol v prípade potreby zrealizovaný pre vyplatenie prostriedkov klientov. V podstate by tak šlo o bezpečnú centralizovanú burzu.

Prečítaj si tiež: Nevieš, ako pracovať s kryptomenami? Binance spúšťa online kurz, za ktorý dostaneš NFT certifikát!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ideálnym scenárom by tak bolo, ak by sa vytvoril systém, ktorý by neumožňoval burzám vyberanie prostriedkov bez súhlasu klientov. CZ považuje tieto kroky za zásadné, čím vyjadril podporu Buterinovi.

V minulosti sme už boli svedkami podobného pokusu. Nakoniec bol však vytvorený tzv. Merkleho strom, ktorý chce využívať aj Buterin.

V súčasnosti sa v tejto oblasti používa technika Merkleho stromu. Táto technika je v podstate rovnako dobrá, ako schéma dôkazu záväzkov. Jej vlastnosti ochrany súkromia však stále nie sú ideálne. Budeme na tom ďalej pracovať,“ uviedol Buterin.

Čo si myslíte o týchto plánoch? O svoj názor sa môžete podeliť v komentári nižšie.

Čítaj tiež: Tieto spoločnosti najviac zasiahne kolaps FTX. Máte v nich svoje peniaze?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance