Grayscale má veľké problémy
Grayscale má veľké problémy. Zdroj: Shutterstock.com/Ascannio

Miliardový kryptomenový fond Grayscale odmieta zverejniť dôkaz o svojich rezervách. Začínajú sa tak množiť špekulácie o možných problémoch s likviditou. Spoločnosť sa vraj obáva o bezpečnosť. V najnovšom príspevku na Twitteri totiž Grayscale informoval, že ako svojho správcu využíva burzu Coinbase, ktorá overuje údaje v sieti. Na tom by však nebolo nič zaujímavé, keby posledným bodom príspevku nebola šokujúca informácia. Fond odmieta zdieľať informácie o rezervách z dôvodu bezpečnostných rizík.

Z dôvodu bezpečnostných obáv nezverejňujeme takéto informácie o peňaženkách v sieti ani informácie o potvrdení prostredníctvom kryptografického dôkazu o rezervách alebo iného pokročilého kryptografického účtovného postupu,“ uvádza sa v príspevku.

Vo svete kryptomien je pojem „Proof-of-reserves“ považovaný za jeden z najdôležitejších pojmom pri dokazovaní dôveryhodnosti projektu. Používatelia tak môžu jednoducho zistiť, či nezávislý audítor má alebo nemá rezervy konkrétnej spoločnosti. Spoločnosť Grayscale dokonca uviedla, že nezverejnenie údajov o rezervách, môže byť pre niektorých klientov sklamaním.

Až do prečítania tohto vyhlásenia som nemal obavy o solventnosť GBTC, prosím, vysvetlite mi, ako môže byť dôkaz o rezervách bezpečnostným rizikom?“ uviedol ChainLinkGod.eth, významný člen kryptografickej komunity a veľvyslanec komunity Chainlink.

V porovnaní s konkurenciou, ako je napríklad burza Binance či Crypto.com môže ísť o zásadný krok, prečo klienti prestanú fondu dôverovať.

Prečítaj si tiež: Kolaps FTX, Solana a slepí regulátori. Čo majú všetci spoločné?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance