Recesia. Zdroj: shutterstock.com/Lightspring

V Spojených štátoch sme svedkami postupného ústupu inflácie, avšak následky pandémie COVID-19, vojny na Ukrajine a predovšetkým monetárnej politiky americkej centrálnej banky sa prejavia naplno v roku 2023. Názory na podobu recesie v USA sa rôznia.

Podľa niektorých analytikov bude recesia mierna, zatiaľ čo ostatní predpovedajú tvrdý dopad. V dnešnom článku sme pre vás vybrali niekoľko vyjadrení známych miliardárov a investorov, ktorí predkladajú svoje názory na ekonomický obraz nasledujúceho roku.

Elon Musk

Najbohatší muž na svete vo svojich tweetoch venoval pozornosť aj ekonomickej a finančnej prognóze, ktorá nás môže čakať v najbližšej dobe. Musk je presvedčený, že recesia v USA skutočne nastane a bude trvať rok alebo dva, pričom o nej hovorí ako o „vážnej“, z čoho možno usúdiť, že miliardár neráta s mäkkým pristátím.

Úprimne povedané, ekonomický obraz, ktorý nás čaká, je hrozivý, najmä pre spoločnosť, ako je tá naša, ktorá je taká závislá od reklamy v náročnej ekonomickej situácii,“ dopĺňa Musk v ďalšom svojom tweete.

Jeff Bezos odporúča ľuďom šetriť a uskromniť sa
Jeff Bezos odporúča ľuďom šetriť a uskromniť sa. Zdroj: shutterstock.com/DFree

Jeff Bezos

Ďalší miliardár a zakladateľ Amazonu Jeff Bezos sa už niekoľkokrát vyjadril k stave americkej ekonomiky. Ako významný tvorca pracovných miest v USA Bezos eviduje zhoršujúce sa podmienky na trhu a varuje, že ak nie je Amerika v recesii už teraz, tak sa do nej čoskoro dostane:

Ekonomika momentálne nevyzerá najlepšie. Situácia sa spomaľuje, v mnohých odvetviach dochádza k prepúšťaniu. Pravdepodobnosť hovorí, že ak nie sme v recesii práve teraz, pravdepodobne sa do nej čoskoro dostaneme. Odstráňte zo stola čo najviac rizika. Dúfajte v najlepšie, ale pripravte sa na najhoršie.“

4. najbohatší človek na planéte má aj radu pre všetkých, ako zvládnuť podmienky recesie:

Pravdepodobnosť v tejto ekonomike hovorí, že sa máte uskromniť.“ Z úst Bezosa to znie síce ironicky, ale rada ako taká je pravdivá.

David Solomon

Generálny riaditeľ spoločnosti Goldman Sachs je presvedčený, že pri takto vysokej inflácii, ktorej čelí Amerika, nie je možné s ňou ekonomicky bojovať bez toho, aby sa nespomalila ekonomika a nenastala recesia.

Keď sa ocitnete v takomto ekonomickom scenári, v ktorom je zakotvená inflácia, je veľmi ťažké dostať sa z neho bez skutočného spomalenia ekonomiky. USA s najväčšou pravdepodobnosťou čaká recesia,“ komentuje Solomon.


Inflácia v USA v posledných mesiacoch mierne poklesla. Zdroj: tradingeconomics.com

Carl Icahn

Miliardár, investor a predseda predstavenstva spoločnosti Icahn Enterprisesje presvedčený, že akcie a indexy budú ďalej klesať. Icahn podporuje zvyšovanie sadzieb zo strany FED-u dovtedy, kým centrálna banka „nezlomí chrbát inflácii“. Investor si nemyslí, že posledné čísla o poklese inflácie v USA reprezentujú reálny stav inflácie v spoločnosti.

Nemyslím si, že inflácia skončila. Ak sa pozriem na 70. roky, trvalo to roky a roky a roky – nemôžete mávnuť čarovným prútikom a infláciu ukončiť.“

Icahn sa tiež viackrát vyjadril ku kryptomenám, ktoré vníma skepticky. Nenakupuje ich, skôr naopak, niekoľkokrát ich shortoval. Nedávny krach burzy FTX ho neprekvapil, keďže sektor s kryptomenami nemá jasné pravidlá a nepodlieha regulácii.

Neprekvapuje ma, že sa to stalo, pretože tu naozaj neexistujú žiadne pravidlá, žiadne zákony. Je to ako na Divokom západe.“

S ktorým z vyššie uvedených názorov sa stotožňujete? Napíšte nám do komentárov.

Čítaj tiež: Toto je najviac podhodnotená kryptomena z TOP 10

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance