Nedôvera v centrálne banky pomôže kryptomenám
Nedôvera v centrálne banky pomôže kryptomenám. Zdroj: Shutterstock.com/Have a nice day Photo

Podľa miliardára Druckenmillera môže nedôvera ľudí v centrálne banky viesť k dlhodobému rastu a najmä k prijatiu kryptomien. Situácia sa môže vyhrotiť najmä v období ekonomickej krízy.

Nedôvera v centrálne banky

Svet sa nachádza v náročnej situácii, ktorá tu nebola prítomná viac ako 40 rokov. Inflácia sa nezastavuje a najnovšie predikcie naznačujú, že sa situácia budúci rok zhorší. Je úplne logické, že v týchto časoch klesá dôvera v tradičné finančné spoločnosti, na čele ktorých stoja centrálne banky.

Miliardár Stanley Druckenmiller považuje túto situáciu ako stvorenú pre rizikové aktíva. Vo svojom najnovšom prejave na summite investorov Delivering Alpha uviedol, že ak masy stratia dôveru v centrálne banky, kryptomeny môžu opäť rásť.

Prečítaj si tiež: Prezidentka ECB varuje: „Kryptomeny sú pre centrálne banky veľkou hrozbou. Musíme ich zastaviť, inak príde ďalšia kríza“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Samozrejme, nie je to také jednoduché. Prekážkou pre kryptomeny bude podľa Druckenmillera hlavne politika FED-u. Miliardár nepovažuje za príliš šťastný ani krok Bank of England. Táto banka sa totiž rozhodla pozastaviť politiku sprísňovania tým, že začne nakupovať vládne dlhopisy. Druckenmiller upozorňuje, že ak sa touto cestou vydajú aj ostatné banky, kryptomeny získajú ešte väčšiu dôveru.

Nevlastním Bitcoin. Je pre mňa naozaj ťažké vlastniť niečo také, keď centrálne banky sprísňujú svoje pravidlá. Stále si však myslím, že ak Bank of England budú nasledovať aj ďalšie banky, situácia sa zhorší. A práve toto bude pozitívnym znakom pre kryptomeny, ktoré môžu zažiť renesanciu. Ľudia jednoducho prestanú dôverovať centrálnym bankám,“ uviedol Druckenmiller.

Miliardár na záver dodal, že ekonomika sa tak skoro nevráti do pôvodného stavu. Recesia je podľa neho prakticky nezvratná. Súčasná kríza bude najhoršou najmä pre budúce generácie.

Súhlasíte s Druckenmillerom? O svoj názor sa môžete podeliť v komentári nižšie.

Čítaj ďalej: Analytik varuje, že Bitcoin môže ľahko spadnúť. Aký je dôvod?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance