Smeruje Bitcoin na 12 000 dolárov?
Smeruje Bitcoin na 12 000 dolárov? Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Podľa známeho analytika z CryptoQuant je pokles Bitcoinu reálny scenár, ktorý je potrebné brať do úvahy. Bitcoin je údajne v súčasnosti náchylný na ďalší cenový pokles. V správe od CryptoQuant analytik MAC.D varoval, že cenový šok by mohol spustiť nový trhový pokles v dôsledku zvýšenej nečinnosti inštitúcií a veľrýb.

Analýza MAC.D sa zameriava na pokles dynamiky Bitcoinu, ktorý je výsledkom vydelenia celkového počtu mincí presunutých za rok ponukou. Ukazuje rýchlosť distribúcie bitcoinov na trhu. Podľa analytika volatilita Bitcoinu od júna klesá, čo naznačujú aj znížené transakcie.

Bitcoinové cykly
Bitcoinové cykly. Zdroj: TradingView

Na grafe vyššie môžeme vidieť dlhodobé cykly hlavnej kryptomeny, pričom korekcia dosahuje 75 % a je zatiaľ najmenšia spomedzi všetkých majoritných korekcií.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin ostáva pod predajným tlakom

Hlavná kryptomena v súčasnosti ostáva pod predajným tlakom v dôsledku znepokojujúcich makroekonomických faktorov. Tie vedú centrálne banky k zvyšovaniu úrokových sadzieb. Miera financovania bitcoinov zostáva záporná, pričom prílev na burzy sa prudko zvýšil.

Najnovšie údaje od spoločnosti Santiment ukázali, že na burzy si našlo cestu neuveriteľných 1,65 milióna BTC len za pár dní. Aktivita pravdepodobne mohla byť krátkodobo spôsobená aj vďaka nedávnej aktualizácii The Merge, o ktorej sme vás nedávno informovali. Adresy bitcoinových veľrýb medzitým klesli na 29-mesačné minimum a zdá sa, že malí investori akumulujú, pretože adresy obsahujúce viac ako 1 BTC dosiahli počet 900 000.

Analytici sa stále domnievajú, že cena kryptomien môže ísť nižšie. Mnohí varujú pred prepadom Bitcoinu na zónu 12 000 dolárov. Rizikové aktíva pravdepodobne nebudú lákať investorov, pokiaľ centrálne banky neuvoľnia menové politiky. To znamená, že dopyt po volatilných kryptomenách aj naďalej ostane potlačený a rastúci trend zostáva nateraz v nedohľadne.

Mohlo by ťa zaujímať: Graf na dnes: Bitcoin na tom nie je dobre. Pravdepodobnosť poklesu rastie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance