Edward Snowden verí Bitcoinu
Edward Snowden verí Bitcoinu, zdroj: www.shutterstock.com/RenaSchild

Bývalý agent Central Intelligence Agency (CIA) Edward Snowden uviedol, že Bitcoin sa posilnil napriek vládnym zákazom a iným zásahom proti kryptomenám.

Edward Snowden verí v odolnosť Bitcoinu, a to aj napriek zvyšujúcej sa regulácii a snahy vlád kontrolovať kryptomeny po celom svete.

Môže ťa zaujímať: Analýza BTC – krátkodobý rast pokračuje, no cenu čaká silná rezistencia

Edward Snowden očividne verí Bitcoinu

Snowdenov tweet odkazoval na jeho komentáre z 13. marca 2020 počas takzvaného „čierneho štvrtku” tj. mimoriadného poklesu, ktorého sme boli svedkami. Padali kryptomeny a s nimi akciové trhy pre strach z novej pandémie koronavírusu.

So Snowdenom, ako sám tvrdí, tento prepad nič neurobil, a to aj napriek tomu, že sme v tom čase mohli sledovať pokles Bitcoinu až o 50 %. Snowden sa vraj vtedy práve cítil na svojich prvých BTC.

,,Odvtedy má Bitcoin 10-násobne väčšiu hodnotu. Napriek koordinovanej globálnej kampani vlád po celom svete, ktoré sa snažia ovplyvniť verejnú mnienku či dokonca odhovárať ľudí od kryptomien. Čína to úplne zakázala, ale Bitcoin to len posilnilo.” píše Snowden.

Pripomíname, že počas „čierneho štvrtku“ v marci 2020 Bitcoin klesol na $3,800, ale odvtedy sa mu podarilo vystreliť na nové ,,all time high”, keď dosiahol $64,805.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Rok 2021 je pre kryptomeny akčný

Tento rok je zaujímavý aj z toho hľadiska, že sledujeme mnoho rôznych zákonov, regulácií či zásahov proti Bitcoinu a iným kryptomenám. Najviac sa toho stihlo udiať v Číne, pričom vláda neprestáva a naďalej bojuje proti kryptomenám.

Pomerne veľa ťažiarov Bitcoinu už opustilo Čínu a presunulo sa do iných krajín. Vypnutie ťažobnej činnosti kryptomien v Číne dokonca dočasne spôsobilo výrazný pokles hash ratu Bitcoinu.

Regulátori, ako je napríklad Gary Gensler, predseda SEC, taktiež presadzovali prísnejšie zákony proti kryptomenám, ktoré podľa kritikov môžu zabrzdiť digitálnu inováciu v Spojených štátoch.

Samozrejme, ako môžeme vidieť, prijatie Bitcoinu pomaličky ale isto rastie aj naďalej. Napríklad El Salvádor sa zapísal do histórie ako prvá krajina, ktorá prijala Bitcoin ako zákonné platidlo.

Čítaj ďalej: Miliardár a bitcoinový optimista Chamath Palihapitiya verí, že Bitcoin nahradil zlato!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre