BTC smeruje na nové ATH
BTC smeruje na nové ATH. Zdroj: Shutterstock.com/increation87

BTC na rozdiel od korekčného legu vytvoril iba krátkodobú sideway štruktúru podobnú z 2. až 4. októbra, keď cena testovala MA21. Zdá sa, že cena bude rešpektovať support tohto indikátora aj teraz. Objemy sa zatiaľ nezobúdzajú, ale pravdepodobne sa už počas dnešného dňa zvýšia. Cena tak aj napriek krátkodobej negatívnej divergencii na RSI bude pokračovať v rastúcom trende.

Bitcoin otestoval znovu indikátor MA21 a cena po vytvorení sideway štruktúry bude pokračovať v raste. Takéto štruktúry nie sú typické pre reverziu trendu, ale práve naopak, indikujú, že cena bude v trende pokračovať. Kde sa teda nachádza ďalší potenciálny target? Veľa rezistencií už BTC pred dosiahnutím nového ATH neostalo.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 50 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zadarmo. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC – kde sa cena odrazí pred pokračovaním rastu?

BTC smeruje na nové ATH

Ďalším targetom, ktorý budeme sledovať, je hladina 59 000 $. Ide o druhé najvyššie dlhodobé maximum po ATH. Hladina ATH je skôr psychologická hranica ako rezistencia. V hre je samozrejme aj scenár, že cena dosiahne nové ATH skôr ako vznikne korekcia, avšak treba si uvedomiť, že čím dlhšie pôjde cena bez korekcie nahor, tým silnejšia potom korekcia bude.

Sentiment na zvyšok roka teda pokračuje v očakávaní, že Bitcoin dosiahne nové ATH a pravdepodobne bude 6-ciferné. BTC/USD spĺňa zatiaľ aj podmienky Stock-to-flow modelu, pričom minimum pre close cenu za október je na hranici 63 000 $. Je možné, že cena zaznamená podobný rast ako pred rokom. Tento rast ale môže byť v rámci halvingového cyklu poslednou fázou.

Mohlo by ťa zaujímať – BTC je oficiálne najziskovejším aktívom v roku 2021

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre