BTC a krátkodobé supporty
BTC a krátkodobé supporty. Zdroj: Shutterstock.com/AlekseyIvanov

BTC vytvoril maximum 55 800 $ a následne vytvoril krátkodobý korekčný leg. Ten však nepredstavuje reverziu trendu. Poďme sa preto pozrieť na potenciálne minimá, kde sa môže graf odraziť a pokračovať v raste. Pullbacky smerom nadol sú totižto nevyhnutné a aj v tomto prípade bola cena už prehriata a vyžadovala si korekciu.

Posledné maximum sa vytvorilo keď RSI bolo už vo veľmi vysokej prekúpenosti. Teraz sa cena vrátila na úroveň o 2 000 $ nižšie od posledného maxima a na chvíľu vychladla. Najbližšie supporty budeme sledovať na hladinách 53 000 $ a 51 000 $. Súčasná korekcia totižto nepredstavuje reverziu trendu a rast by mal pokračovať.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš aj sám naučiť a sám robiť v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň sú súčasťou členstva aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC – bullrun potvrdený, cena je krátkodobo prehriata

Kde sa nachádzajú supporty BTC

Hladina 53 000 $ predstavuje predošlé dlhodobé lokálne maximum, ktorého otestovanie by znamenalo býčí signál. Navyše sa v tejto oblasti vyskytuje aj MA21 na perióde 4H. Je tak možné, že cena ide sideway, pretože čaká na MA21 podobne ako 4. októbra.

Ak by sme zlyhali na tomto supporte, tak ďalši budeme sledovať na hladine cca 51 000 $. Táto hodnota pre zmenu poukazuje na pásmo, kde sa vyskytuje predošlá zóna rezistencie, ktorá pozostávala z dlhodobých maxím. Inak povedané, išlo o hornú hranicu býčej vlajky od ATH. Tieto zóny sú samozrejme orientačné ale stále platí to, že súčasný pokles pravdepodobne nebude trvať dlho.

Mohlo by ťa zaujímať – Používate Robinhood? Spoločnosť spúšťa 24/7 hotline aj pre kryptomeny

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre