Dogecoin klesá
DOGE. Zdroj: Shutterstock, Orpheus FX

To, čo ešte pred pár týždňami zdobilo Dogecoin, je dnes už dávno zabudnuté. Vysoké objemy a rastúca popularita boli hnacím strojom pre tento meme coin, no v poslednom období opäť prichádza pokles a nezáujem zo strany investorov. Čo je však za tým?

Môže ťa zaujímať: Bude nový upgrade záchranou pre Dogecoin? Elon Musk to vidí jasne!

Dogecoin stráca silu

V prípade DOGE to vyzeralo pred pár týždňami veľmi nádejne. Analytici predpovedali začiatok nového a dlhodobého rastu, ktorý mal tento projekt vystreliť na poprednejšie priečky. No nestalo sa. Aj keď určitý pokles môžeme pripisovať nedávnej korekcii, hlavnou témou je znížený záujem investorov z dôvodu extrémne slabého výkonu siete. Konkurenčné psie projekty dokázali vykazovať profitujúce čísla, ale prekvapujúco medzi nich nepatril DOGE.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Najväčší konkurent vzrástol po zalistovaní na Coinbase

Druhý najväčší psí projekt Shiba Inu sa tento týždeň konečne objavil na burze Coinbase. Pred pár dňami bol tento coin zaradený na platformu Coinbase Pro. Od včera teda máte možnosť token SHIB plne obchodovať na platforme Coinbase. Po tomto oznámení prišiel pomerne slušný nárast až o 35 %.

SHIB/BUSD
SHIB/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Každopádne sa zvyšujúci záujem o SHIB môže veľmi negatívne odzrkadliť aj na cenovej hladine Dogecoinu. Bude veľmi zaujímavé sledovať budúcnosť týchto dvoch projektov. SHIB naberá na sile a záujem o tento token sa neustále zvyšuje. Naopak v prípade DOGE je situácia opačná.

Prečítaj si tiež: Dogecoin porastie do konca roka o 100 %, tvrdia niektorí analytici

Dôležitá rezistencia

V čase písania tohto článku sa cena DOGE pohybovala na úrovni 0,243 USD. Čo je však dôležitejšie, je to, že Dogecoin nedokázal preraziť dôležitú rezistenciu na úrovni 0,25 USD. Aktuálne sa zdá, že sa nákupný tlak opäť prebudí a príde pokus č. 2.

DOGE/BUSD
DOGE/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre