Shiba Inu rastie
Shiba Inu rastie. Zdroj: Shutterstock.com/thirawatana phaisalratana

Kurz Shiba Inu voči USDT vyskočil až o 16,42 % na 0,00000950 dolára prvýkrát 29. júna 2021. Najnovší pohyb bol súčasťou celkového vzostupného trendu, ktorý sa začal vo štvrtok, pričom SHIB vzrástol o viac ako 26 %. Výsledkom bolo, že token narástol v priebehu dvoch dní obchodovania o viac ako 40 %.

Zisky pre SHIB sa začali objavovať po tom, čo Elon Musk, generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, tweetoval o príchode nového šteňaťa Shiba Inu s názvom Floki.

Oznámenie, ktoré prišlo v pondelok, nadviazalo na mierny nárast kurzov SHIB/USDT o 2,62 %. Opakuje sa teda Muskov pokračujúci vplyv na psie tokeny vrátane Dogecoin (DOGE), BabyDoge a Floki Inu.

Prečítaj si taktiež – Podľa tohto patternu dosiahne SOL 250 $, napriek 38%-nej korekcii

Coinbase podporuje Shiba Inu

Rast tokenu SHIB mal navyše ešte jeden katalyzátor. Sadzby SHIB/USD už smerovali vyššie po pridaní tokenu na americkú platformu Coinbase Pro so sídlom v USA začiatkom tohto mesiaca. Coinbase taktiež oznámil, že na svoju platformu pridá podporu SHIB.

SHIB/USDT 1D. Zdroj: TradingView
SHIB/USDT 1D. Zdroj: TradingView

SHIB sleduje prijatie, nie úžitok

SHIB je kryptomena poháňaná ETH, ktorá sa pokúša napodobniť Dogecoin. Token Shiba Inu sa dostal na výslnie len vďaka Muskovi. Vďaka tomu má SHIB teraz 46. najväčšiu trhovú kapitalizáciu, 3,31 miliardy dolárov.

Býčia perspektíva Shiba Inu sa spolieha na prijatie, nie na úžitok. Táto stratégia podnietila spoločnosť Shiba Inu, aby využila svoju popularitu na spustenie špecializovanej decentralizovanej burzy s názvom ShibaSwap. ShibaSwap v polovici augusta spálil SHIB v hodnote 25 000 dolárov, aby sa zvýšil dopyt po tokene medzi špekulantmi.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC – dominancia mierne rastie, altcoiny zatiaľ klesajú

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre