Ekosystém Cardano
Ekosystém Cardano. Zdroj: Shutterstock, Adisak Riwkratok

Patrí Cardano k najperspektívnejším projektom súčasnosti, ktoré nemožno zastaviť? Týchto 7 faktorov ukazuje, že ide o naozaj silný projekt.

Ekosystém Cardano

V súčasnom období je len veľmi málo projektov, ktoré sa môžu pochváliť úspešným obdobím. S určitosťou sem môžeme zaradiť aj blockchain Cardano. Veľryby neustále hromadia tokeny ADA, čo sa začína výrazne prejavovať aj v súboji s ETH. Poďme sa teda spoločne pozrieť na 7 znakov Cardana, ktoré z neho robia nezastaviteľný blockchain.

1. Štatistiky za máj 2022

Nadácia Cardano Foundation zverejnila na svojom twitteri veľmi zaujímavé štatistiky za mesiac máj:

– Počet peňaženiek sa zvýšil o 1,84 %, čím dosiahol hranicu 3,36 milióna.

– Počet transakcií dosiahol 42,5 milióna, čo je o takmer 8 % viac ako v apríli.

Okrem iného sa Cardano mesiac čo mesiac zaraďuje na popredné priečky z hľadiska aktivity vývojárov.

2. Hard Fork Vasil

Termín 29. jún je už takmer za dverami. Tento upgrade má priniesť výrazné zlepšenie transakčných nákladov a taktiež zrýchlenie protokolu Plutus. Transakcie by tak mali byť menšie a ľahšie, čo bude, samozrejme, vyžadovať menej poplatkov.

Komunita sa už tejto udalosti nevie dočkať.

3. Produkcia blokov je plne decentralizovaná

Keď sa vytvorí nový uzol v ekosystéme Cardano, nájde si prostredníctvom centralizovaného spojenia ďalšie rovnocenné uzly. Nadácia tohto blockchainu oznámila túto správu ešte 6. mája. Ide o veľmi dôležitý krok k tomu, aby sa Cardano stalo absolútnou P2P sieťou.

4. Revolučné poplatky Babel

Viete, čo sú to tzv. „babelové poplatky“? Transakčné poplatky budete môcť platiť prakticky v akejkoľvek mene. Týmto sa naozaj môže pochváliť len máloktorý TOP blockchain.

Prečítaj si tiež: Zakladateľ Dogecoinu: „Ľudia sa o kryptomeny zaujímajú len vtedy, keď ceny rastú, a tak to bude vždy“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

5. Podpora od Ledgeru

Ide o významnú novinku, ktorá doteraz nebola príliš medializovaná. Ledger patrí k tým najbezpečnejším „cold wallet“. Hodleri sa tak nemusia obávať o svoje tokeny ADA. Tie budú práve vďaka Ledgeru v bezpečí.

6. Perspektívne aplikácie

Každý blockchain sa môže pochváliť projektmi, ktoré potenciál majú, ale aj, bohužiaľ, tými, čo nemajú. Medzi najznámejšie projekty, ktoré pracujú na princípe Cardana, sú napríklad Ardana, Maladex, Genius Yield, Orbis a mnoho ďalších.

7. ADA vs. FED

Natívny token ADA sa v čase písania tohto článku obchoduje na úrovni 0,65 USD. Ako však reaguje na správy z Fedu? Kopíruje BTC alebo ide vlastnou cestou?

Všetci vieme, že najdôležitejšou úlohou Fedu je kontrolovať ponuku peňazí, však? Robia to preto, aby mohli udržiavať cenovú stabilitu ekonomiky, a aby tak priamo ovplyvňovali ostatné ukazovatele. Čo teda robí FED pre to, aby zastavil infláciu? Zvyšuje úrokové sadzby. A to, samozrejme, škodí aj trhu s kryptomenami.

Záverom teda možno dodať, že ani ADA nie je odolná voči globálnym negatívnym správam z Fedu. Tie totiž ovplyvňujú všetko.

Je dôležité poznamenať, že hlavné štatistiky tohto ekosystému ukazujú jasným smerom – neustále rastú. Vďaka hard forku Vasil budú transakcie lacnejšie a rýchlejšie, a to je extrémne dôležité pre budúcnosť. Ak teda je nejaký projekt, ktorý by sa aktuálne oplatilo sledovať, je to určite Cardano!

Čítaj ďalej: Čína rok po zákaze ťažby kryptomien – stále tu beží približne 100 bitcoinových uzlov!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance