Deutsche Bank: BTC do konca roka dosiahne maximálne 30 000, predtým však ešte môže výrazne klesnúť!
Deutsche Bank: BTC do konca roka dosiahne maximálne 30 000, predtým však ešte môže výrazne klesnúť! Zdroj: www.shutterstock.com/24K-Production

Deutsche Bank predpovedá, že cena Bitcoinu do konca roka dosiahne maximálnu úroveň 28 000 tisíc USD. Analytičky renomovanej banky zároveň varovali, že pád kryptomeny môže naďalej pokračovať.

Bitcoin tento rok bude stagnovať

Deutsche Bank predpokladá, že cena Bitcoinu do konca roka nepresiahne úroveň 28 000 USD, uviedla agentúra Bloomberg s odvolaním sa na analýzu hlavnej ekonómky a trhovej strategičky banky Marion Laboureová a výskumnej analytičky Galiny Pozdnyakovej.

Analytičky uviedli, že kryptomeny od novembra korelujú s indexmi Nasdaq 100 či S&P 500. Napríklad index S&P 500 sa od začiatku roka znížil o 21 % a očakáva sa, že do konca roka sa zotaví na januárovú úroveň.

Laboureová a Pozdnyakova netradične prirovnávajú Bitcoin skôr k diamantom ako k zlatu: „To, čo platí pre diamanty, platí aj pre mnohé tovary a služby vrátane Bitcoinu.“

Mohlo by ťa zaujímať: Export z Ruska sa výrazne predražuje, dôvodom je silný rubeľ

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

Analytičky v Deutsche Bank tiež hovorili o nedávnych „nepokojoch“ v kryptomenovom priestore vrátane problémov niektorých poskytovateľov, ako napríklad Celsius.

Ku kryptomenám sa vyjadrili nasledovne:

Stabilizácia cien týchto aktív je ťažká, pretože neexistujú spoločné modely oceňovania ako v rámci systému verejných akcií. Okrem toho je trh s kryptomenami veľmi roztrieštený. Voľný pád kryptomien by mohol pokračovať pre zložitosti systému.“

Laboureová tento rok uviedla, že „Bitcoin sa stane digitálnym zlatom 21. storočia, keďže ľudia vždy hľadali aktíva, ktoré neboli pod kontrolou štátu. Nezabúdajme, že aj zlato bolo historicky volatilné.“

Čítaj ďalej: MicroStrategy dokupuje Bitcoin po tom, ako ho v USA označili za komoditu!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance