Celsius zvažuje bankrot
Celsius zvažuje bankrot. Zdroj: Shutterstock, mundissima

Obdobie korekcie na trhu s kryptomenami dostáva niektoré projekty do problémov. Jedným z nich je spoločnosť Celsius, ktorá začína reálne uvažovať o bankrote. Aké sú tentokrát dôvody?

Celsius a bankrot

Populárna spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním kryptomenových úverov, podľa najnovších informácií zvažuje, že podá návrh na konkurz. Aj keď podľa slov predstaviteľov projektu sa zo začiatku zdalo, že sa projekt udrží, teraz je situácia opačná a hrozí absolútny koniec.

Denník Wall Street Journal ako prvý zverejnil informácie o tom, že spoločnosť Celsius Network LLC zvažuje najatie poradcov zo spoločnosti Alvarez and Marsal. Ide o reštrukturalizačných poradcov. Ich hlavnou úlohou je, aby spoločnosti pomohli pri potenciálnom vyhlásení konkurzu.

Prečítaj si tiež: CEO burzy Binance Changpeng Zhao: „Bitcoin by mohol zaznamenať nové historické maximum do 2 rokov“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Okrem toho spoločnosť Celsius najala aj tím právnikov Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP. Tí im majú pomôcť pri pretrvávajúcich finančných problémoch. Aj keď Celsius pracuje na stabilizácii likvidity, zdá sa, že koniec spoločnosti je naozaj veľmi blízko.

Na základe týchto problémov boli zo strany Celsiusu 13. júna pozastavené výbery, výmeny a prevody mien. Spoločnosť vtedy uviedla:

Konanie v záujme našej komunity je našou najvyššou prioritou. V službách tohto záväzku a v snahe dodržiavať náš rámec riadenia rizík sme aktivovali klauzulu v našich podmienkach používania, ktorá umožní tento proces uskutočniť. Spoločnosť Celsius má cenné aktíva a usilovne pracujeme na tom, aby sme si splnili svoje záväzky.

Aktuálna situácia je vážna a záujem o reštrukturalizáciu naznačuje, že klienti spoločnosti sa už tak ľahko k svojim kryptomenám nedostanú.

Čítaj ďalej: Investigatívny youtuber naznačil, že USDD od Justina Suna má znaky Ponziho schémy

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance