Three arrows vyhlásil bankrot
Three arrows vyhlásil bankrot, zdroj: shutterstock.com/T. Schneider

V dôsledku veľkých poklesov na kryptomenovom trhu stále pribúdajú firmy, ktoré sa dostávajú do problémov. Po Celsiuse, ktorý zatiaľ iba uvažuje o bankrote, sa dostal do platobnej neschopnosti Three Arrows fond, ktorý podľa kapitoly 15 zákona v USA požiadal o bankrot.

Problémy sa začali potom, ako Three Arrows nezaplatil 80 miliónov dolárov, ktoré dlhuje digitálnej burze aktív Deribit. Počas včerajšieho dňa spoločnosť stojaca za týmto fondom podala v USA návrh na bankrot. Fond údajne disponoval kapitálom v hodnote okolo 10 miliárd dolárov. Podľa špecialistov sa očakáva, že veľká časť veriteľov vznesie nároky voči hedžovému fondu. K akému objemu peňazí sa dostanú zatiaľ nie je známe.

Prípady bankrotu vo svete kryptomien

Okrem Three Arrows svojou vlastnou chybou sa veľmi blízko ku krachu priblížila aj ďalšia známa firma, Celsius. Tá disponovala veľmi podobným kapitálom v hodnote až 12 miliárd dolárov. Aktuálne odhadovaná hodnota kapitálu sa podľa expertov v súčasnosti odhaduje už iba na necelé 2 miliardy. Problém vznikol hlavne v dôsledku zlých rozhodnutí firmy investovať do nestabilných kryptomien, ako napríklad Terra UST. Tak prišla firma o značnú časť kapitálu a nemá dostatok likvidity na vyplatenie veriteľov. Všetky výbery u tejto spoločnosti sú zatiaľ na dobú neurčitú znemožnené.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ešte dávnejšie v minulosti počas roka 2013 otriasol kryptomenovým svetom hack spoločnosti MtGox (vtedy najväčšej burze sveta), počas ktorého boli ukradnuté takmer všetky prostriedky burzy. Do dnešného dňa aj po takmer 10 rokoch sa stále problém nevyriešil a veritelia čakajú na svoje prostriedky. Tieto problémy veľkých spoločnosti môžu štáty nútiť stále viac prijímať prísnejšie regulačné opatrenia.

Prečítaj si aj: Problémy pretrvávajú – Celsius začína uvažovať o bankrote

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance