David Sapper – Nebojte sa, Bitcoin hype ešte ani poriadne nezačal

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Koniec minulého roka bol pre kryptomeny naozaj pamätný. Obrovské zisky, vznikanie nových a nových projektov, ale aj výrazná mediálna pozornosť spôsobili, že Bitcoin mal hodnotu až 20 000 dolárov. Celková trhová kapitalizácia bola na sume 800 miliárd dolárov. To sa však zmenilo a kryptomeny sú teraz vo veľkom útlme. Ten by sa však mal do zhruba roku a pol až 2 skončiť. Podľa Davida Sappera však nielenže skončí downtrend, ale čaká nás najmä rast, ktorý si vraj ani nevieme predstaviť.

Mainstream adopcia príde do 18 až 24 mesiacov

Aj napriek tomu, že sa aktuálne Bitcoin obchoduje „iba” na 6800 dolároch, je táto suma stále 3x menšia ako v decembri minulého roku. A práve k tejto téme sa vyjadril COO Blockbid, David Sapper, ktorý si myslí, že hype ešte ani len nezačal. David Sapper sa pre Express.co.uk vyjadril:

„Myslím si, že hype okolo kryptomien ani len nezačal. Iba menej ako 1% celkovej populácie na Zemi vlastní kryptomeny. Navyše, správy o tom, že banky a finančné inštitúcie sa vo veľkom zaujímajú o blockchain, takisto napomáha k rastu záujmu o kryptomeny. Preto si myslím, že do 18 až 24 mesiacov príde obrovská celosvetová adopcia.”

Sám sa pozastavil aj nad faktom, že akékoľvek malé zmeny a novinky ohľadom kryptomien vedia ovplyvniť ceny kryptomien veľmi výrazne. Tým sa snažil poukázať na fakt, že aj na prvý pohľad nepodstatné informácie môžu vyvolať hype na kryptomenovom trhu.

„Bitcoin, ale aj ostatné kryptomeny sú veľmi citlivé na malé zmeny na trhoch. Rovnako sú aj citlivé napríklad na správy o zrušení banu Facebooku na kryptomeny. To spôsobilo, že sa investorom prinavrátilo sebavedomie a viera vo svoje investície, čo sa odzrkadlilo na pozitívnom raste hodnoty Bitcoinu.”

Kryptomeny budeme využívať každý deň

Sapper je kryptomenový expert, ktorý sa venuje nielen cene a hodnote kryptomien, ale najmä ich potenciálu a zaradeniu sa do bežného dňa každého človeka. Predtým ako sa tak stane, Sapper tvrdí, že sú veľmi potrebné „regulácie a správna legislatíva.”

„Kryptomeny sú mladý priemysel, ktorý potrebuje čiastočné regulácie a legislatívu na to, aby mohol byť úspešný. S týmto všetkým však verím, že sa kryptomeny môžu stať súčasťou našich životov. Blockchain, technológia poháňajúca kryptomeny, je tak populárna a v kurze, že by ma vôbec neprekvapilo, keby sa niektoré spoločnosti rozhodli vytvoriť si kryptomeny vrámci svojich firiem iba na vlastné využitie. Ak sa technológia posunie vpred, záujem o ne bude narastať závratným tempom a s určitosťou sa dočkáme aj väčšieho využitia pre tieto digitálne meny (možno už v blízkej budúcnosti).”

Záver

Môžeme iba dúfať, že David Sapper má pravdu a blízka budúcnosť bude pre kryptomeny naozaj taka pozitívna. Možno ide iba o ilúziu alebo prianie, avšak vôbec to nemusí byť tak nereálne, ako sa na prvý pohľad zdá. Dva roky sú totižto pomerne dlhá doba. Od roku 2016 do dnes totižto prišlo zmien v tomto sektore viac ako dosť. A viac môže ešte len prísť.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj:
bitcoinist.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.