[Správy] Nemecká banka Solarisbank ponúka účty pre krypto-spoločnosti

BITmarkets BITmarkets

Nemecká banka Solarisbank ponúka špeciálne účty pre krypto-spoločnosti • Južná Kórea zmierňuje regulačné politiky pre kryptomeny • Blockchain sa stáva bázou utopistických projektov • Mining v Japonsku expanduje rýchlym tempom • Polícia v Číne zatkla 20 hackerov, ukradli krypto v hodnote 2 milióny USD • Rebranding spoločnosti Monaco – získala doménu Crypto.com • BlockFollow Network – ďalší možný spiaci hit?

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Nemecká banka podporuje krypto

V dobe, kedy mnohé banky rušia služby kryptospoločnostiam, berlínska inštitúcia Banking-as-a-Platform (BaaP), vlastnená Solarisbankou, robí presný opak. Nedávno oznámila spustenie nových bankových služieb zameraných na klientov z oblasti blockchainu a kryptomien. Nová služba pod názvom „Blockchain Factory” ponúkne služby finančného riadenia spoločnostiam, ktorých obchodné operácie sa zaoberajú kryptomenami a blockchain technológiou. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Regulácie v Južnej Kórei

Južná Kórea zmierňuje regulačné politiky pre kryptomeny a prehodnocuje klasifikáciu kryptomien. Spoločnosť Korea Times oznámila minulý týždeň, že najvyšší finančný regulátor krajiny, Komisia pre finančné služby (FSC), revidovala svoje usmernenia, týkajúce sa všetkých aktivít vedúcich kórejských kryptobúrz. Správa centrálnej banky Južnej Kórei tiež aktívne reviduje a aktualizuje svoje predpisy pre kryptomeny. Navyše, finanční regulátori plánujú zjednodušiť pravidlá týkajúce sa kryptoaktív, v súlade s návrhmi iniciovanými G20, píše Korea Times. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Prichádzajú kryptomestá?

V poslednej dobe stále pribúdajú utopistické projekty na báze blockchainu, ktoré vykresľujú možný pohľad na mestá budúcnosti. Jeden z nich prináša spoločnosť Bitcointopia Inc. Za posledné štyri mesiace zakúpila niekoľko pozemkov v Nevade, kde spoločnosť plánuje vybudovať experimentálne kryptomesto. Webové stránky spoločnosti opisujú budovy vybavené technológiami blockchain a AI. Budúce mesto bude mať napríklad športové lietajúce taxi, hyperloop, ako aj udržateľné zdroje a obnoviteľnú energiu. Vedúci projektu Morgan Rockcoons povedal:

„Chápem, ako šialene to znie, ale Bitcointopia je experiment. Spojené štáty boli tiež experimentom…”

Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Mining v Japonsku

Spoločnosť Kumamoto Electric Power Company a spoločnosť OZ Mining Corporation oznámili, že od augusta začnú prevádzkovať novú krypto-farmu, v ktorej bude nainštalovaných 14 000 ťažobných jednotiek a do marca 2020 plánujú dosiahnuť zisk 90 miliónov jenov. Spoločnosť Kumamoto Electric Power Company sa okrem dodávky elektriny zameriava na šírenie krypto-ťažobných závodov po celom Japonsku. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Krimi – Čínska polícia zatýkala

Podľa miestnych správ polícia v čínskom meste Da Lian zatkla v pondelok 20 podozrivých z toho, že vytvorili a vložili mining malvér (CryptoMoney) do doplnkov internetového prehliadača. Softvér CryptoMoney infikoval viac ako milión počítačov v Číne a údajne získal pre svojich tvorcov viac ako dva milióny dolárov. Viac sa dočítate TU: https://www.coindesk.com/ (v EN)

Doména Crypto.com má nového majiteľa

Monaco, spoločnosť krypto-debetných kariet, získala doménu Crypto.com. Doména bola kúpená od profesora kolégia Matta Blazeho, za nezverejnenú sumu. Odborníci však odhadujú hodnotu domény až na 10 miliónov USD. Pokiaľ ide o Monaco, motívom nákupu bol rebranding. Je to stávka na novú identitu. Crypto.com bude novým názvom pre materskú spoločnosť, zatiaľ čo MCO – názov jej tokenu – bude používaný pre ich debetnú kartu a kryptopeňaženku. Podľa Coinmarketcapu je v súčasnosti MCO na 70. mieste, s kapitalizáciou 147 811 464 USD a cenou 9,36 USD. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Prichádza nový hit?

BlockFollow Network je úplne nová spoločenská platforma, ktorú vytvoril talentovaný maďarský tím s pomocou ďalších európskych a amerických inžinierov. Cieľom je preklenúť medzeru v poznatkoch medzi krypto-nadšencami a odborníkmi z priemyslu. Má pomôcť používateľom získať spoľahlivé, dôveryhodné informácie o blockchain technológii.  Má im tiež poskytnúť všetky potrebné nástroje, aby mohli urobiť správne rozhodnutie pokiaľ ide o ich budúce krypto-investície a umožniť im prispôsobenie blockchainu. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/  (v EN)

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.