[Osobnosť] Henry Ford – 10 najlepších motivačných citátov Henryho Forda

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Priekopník automobilového priemyslu Henry Ford bol bohatým, úspešným a slávnym človekom, ktorý sa vypracoval úplne sám. Svoje miliardové bohatstvo a úspech nezdedil, ani nedostal darom. Všetko, čo dosiahol, si zaslúžil dlhoročnou prácou. Je isté, že aby toho dosiahol, musel byť jeho životný postoj odlišný od myslenia väčšiny ostatných ľudí. V dnešnom článku si spoločne pripomenieme 10 najlepších motivačných citátov Henryho Forda.

V minulom diely ste čítali: chlapec, ktorý miesto hrania trávil čas vo svojej dielne, ušiel poriadny kus cesty a prekonal všetky prekážky, ktoré mu stáli v ceste, aby o mnoho rokov neskôr postavil Ameriku na kolesá a stal sa miliardárom.

Citáty Henryho Forda

Ako už bolo povedané, Henry Ford mal svoj osobitý prístup k životu. Neúspech pre neho nebol signálom, že niečo nejde, ale o tom už je jeho prvý citát:

„Prehra je len príležitosť k tomu, aby sme začali znovu a inteligentnejšie.”

Iste, človek, ktorý dokázal ísť za svojim snom celé desaťročia, musel byť majstrom v tom, ako čeliť neúspechom, ale dokážete to taktiež aj vy? A čo keď sa vám postaví do cesty nejaký problém? Na to má Henry Ford samozrejme odpoveď:

„Väčšina ľudí spotrebuje viac energie na hovorenie o problémoch než na ich riešenie.”

Problémy je treba riešiť. Dôvodom, prečo to väčšina ľudí nerobí, bude najskôr to, že skrátka dostatočne neveria, že je to možné. Nasledujúci citát je skutočne majstrovskou ukážkou viery a sily ľudskej mysle:

„Či už si myslíte, že niečo dokážete, alebo si myslíte, že to nedokážete, v oboch prípadoch máte pravdu.”

To je naozaj odvážne tvrdenie. Dokonca aj z úst človeka, ktorý postavil Ameriku na kolesá, to niekomu môže znieť až príliš odvážne. Ako to vlastne urobil? Vyrobiť benzínový motor niekde v garáži, a ešte navyše v dobe, keď väčšina ostatných ľudí cestovala na koni.

„Nič na svete nie je tak ťažké, ak si to rozdelíte na malé práce.”

To platí aj pri investovaní, pekne pravidelne a po častiach. Nasledujúci citát je síce krátky, ale o to výstižnejší:

„Byť pripravený je najdôležitejším predpokladom úspechu.”

Tieto slová platia v kryptosvete dvojnásobne, čo hovoríte? A príprava taktiež zahŕňa štúdium informácií a podobne.

„Ktokoľvek sa prestane učiť, je starý, či už v dvadsiatke alebo v osemdesiatke. Ktokoľvek sa stále učí je mladý. Najskvelejšou vecou v živote je udržovať mladú myseľ.”

Takže aby človek zostal mladý, musí sa učiť celý život. To nie je zložité, to určite vymyslí každý. Človek ako Henry Ford by iste nepochyboval o tom, že ostatní ľudia budú uvažovať rozumne, alebo nie?

„Myslenie je najťažšia práca, aká existuje. To je pravdepodobne dôvod, prečo tak málo ľudí myslí.”

Hmm, takže nie. To je celkom frustrujúce, čo s tým?

„Keď sa zdá, že ide všetko proti tebe, pamätaj, že lietadlo vzlietne vždy proti vetru a nie s vetrom.”

Čo by asi Henry Ford urobil, keby prišiel o všetky svoje peniaze?

„Keby som mal vo vrecku posledný dolár, utratil by som ho za reklamu.”

A tu, v náväznosti na tento citát si vám dovolíme predstaviť reklamu na náš web Trading11.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

A to je takmer všetko, posledný citát je možno pomerne nejednoznačný, ale podľa nášho názoru pekne uzavrie tento exkurz do géniovej mysle.

„Ak existuje nejaké tajomstvo úspechu, potom spočíva v schopnosti postaviť sa na miesto druhého a vidieť všetko tak svojimi, tak i jeho očami.”

Záver

Veríme, že sa vám dnešný článok páčil a že vás pobavil a motivoval. V minulom diele sme vás nabádali k otázkam ohľadne Henryho Forda, ale v komentároch ste nám síce napísali svoje názory, ale žiadnu otázku ani námet ste nám nedali. Tak snáď nabudúce. A do budúcna nezabudnite myslieť pozitívne, pretože či už je pre vás niečo nemožné, alebo veríte, že to dokážete, tak v oboch prípadoch máte pravdu.

Ak sa chcete dozvedieť niečo viac a tentokrát z kryptosveta pozrite si naše nové video:

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Kytka.

Zdroje:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Henry_Ford
https://citaty.net/autori/henry-ford/
http://azcitaty.cz/citaty/henry-ford/
https://www.databazeknih.cz/citaty/henry-ford-23171
https://cs.wikiquote.org/wiki/Henry_Ford

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.