Microstrategy opäť kúpili Bitcoin
Microstrategy opäť kúpili Bitcoin, shutterstock.com/AlyoshinE

Michael Saylor na svojom twitterom účte oznámil, že MicroStrategy opäť kúpilo Bitcoin v hodnote 190 miliónov dolárov. Celkovo je tak spoločnosť najväčším držiteľom najznámejšej kryptomeny. Majetok v Bitcoine sa pohybuje v hodnote okolo 4 miliárd dolárov.

MicroStrategy kúpilo ďalších 4,167 bitcoinov

Pravidelný investor v kryptomenovom svete, MicroStrategy, oznámilo počas dnešného dňa ďalší nákup Bitcoinu v hodnote takmer 200 miliónov dolárov. Priemerný nákup za jeden BTC je 30 700 amerických dolárov. Celkovo v Bitcoine má spoločnosť majetok približne 4 miliardy dolárov, a to v 129 218 minciach. Na Bitcoine za posledné dva roky, čo sa spoločnosť aktívne venuje investovaniu, zarobila približne 1,4 miliardy dolárov.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Je to pozitívny signál pre Bitcoin?

Grayscale a MicroStrategy sú dva najznámejšie fondy a investičné firmy, ktoré sa zaoberajú nákupom Bitcoinu. Práve počas najväčších nákupov od týchto spoločností (koniec roka 2020) sme na trhu mohli sledovať prekovanie dlhodobého historického maxima a následný viac ako 300-percentný rast na 67 000. Veľkí hráči majú najväčší vplyv na cenový vývoj. Aj preto posledný rast od polovičky marca môže súvisieť práve s novým nákupom Bitcoinu od jedného z najvyšších kryptomenových investorov.

Prečítaj si aj: 5 vecí, ktoré potrebujete vedieť o Bitcoine tento týždeň