Goldman Sachs umožní investovanie do kryptomien už tento rok!
Goldman Sachs umožní investovanie do kryptomien už tento rok! ,zdroj: www.shutterstock.com/rafapress

Goldman Sachs je globálna banka, ktorá je, resp. bola známa svojím anti-kryptomenovým postojom. V súčasnosti sa už však predstavitelia chcú zapojiť do „kryptomenových pretekov“ so svojimi novými investičnými produktmi!

Goldman Sachs vstupuje do hry!

Novovymenovaná šéfka digitálnych aktív v Goldman Sachs Mary Catherine Rich oznámila, že banka čoskoro ponúkne investície do BTC či iných kryptomien klientom v rámci svojej súkromnej skupiny správy majetku.

Mohlo by ťa zaujímať: 95 miliónov Shiba Inu spálených iba za 24 hodín – vypumpuje to cenu?

V rozhovore pre CNBC Mary Rich povedala, že Goldman Sachs už dlhšie pracuje na tom, aby ponúkla expozíciu tomuto novému typu rozvíjajúcich sa aktív už v druhom štvrťroku tohto roka.

„Úzko spolupracujeme v celej firme, aby sme preskúmali spôsoby, ako ponúknuť premyslený a vhodný prístup do ekosystému pre klientov, ktorí spadajú do private equity.“

Okrem toho dodala, že firma zvažuje možnosť ponúknuť kompletnú sadu nástrojov na investovanie do kryptomien prostredníctvom rôznych typov investícií.

Tieto kroky naznačujú, že gigant Goldman Sachs chce ísť v stopách konkurenta Morgan Stanley.

Morgan Stanley je ďalšia americká nadnárodná finančná spoločnosť, ktorá pôsobí ako investičná banka. Nedávno oznámila, že jej finanční poradcovia budú môcť  ponúkať svojim klientom bitcoinové fondy. Trend kryptomien teda pokračuje.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Dopyt po kryptomenách priťahuje pozornosť veľkých bánk

Podľa predstaviteľky Goldman Sachs bol dopyt klientov banky po kryptomenách hlavným dôvodom, prečo hľadali spôsoby, ako ponúknuť nové finančné produkty zamerané na kryptotrh.

„Existuje určitý počet klientov, ktorí sa na toto aktívum pozerajú ako na zaistenie proti inflácii, a makro ekonomické pozadie za posledný rok k tomu určite prispelo. Existuje tiež veľká skupina klientov, ktorí majú pocit, že sme svedkami „nového internetu“ a hľadajú spôsoby, ako sa zapojiť do tohto priestoru.“

V súčasnosti Goldman Sachs pracuje na získaní súhlasu regulačných orgánov na rozšírenie svojho podnikania o rôzne kryptomenové produkty. Spoločnosť je totižto jednou z najväčších skupín investičného bankovníctva a cenných papierov na svete, takže tento nový počin by mohol prilákať retailových investorov a tie najväčšie veľryby z Wall Street. Tí čakajú na pozitívne správy, aby mohli potom oficiálne vstúpiť do kryptomenového sveta.

Ak sa im podarí splniť všetky predpisy, ktorými by umožnili svojim klientom rozširovať portfóliá, bola by to možnosť, ktorá by bola určite veľmi atraktívna. A to dokonca aj v časoch volatility, ktoré momentálne zažívajú všetky svetové trhy.

Čítaj ďalej: „Ekosystém Solana očakáva veľké veci. Nakoniec zdolá aj Ethereum.“ — tvrdí makro guru Raoul Pal

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre