Platíte kryptomenami? Goldman Sachs vidí budúcnosť platobných systémov v blockchainoch Ripple a Circle

Novinky Goldman Sachs vyzdvihuje Ripple a Circle
Goldman Sachs vyzdvihuje Ripple a Circle. Zdroj: Shutterstock, Alison Nunes Calazans
BITmarkets BITmarkets

Svetoznáma spoločnosť Goldman Sachs prišla s veľmi zaujímavým vyhlásením. Blockchainy RippleCircle označila za projekty s veľkým potenciálom v oblasti platieb.

Goldman Sachs vyzdvihuje Ripple a Circle

V najnovšej správe investičnej bankovej divízie spoločnosti Goldman s názvom „Overview of Digital Assets and Blockchain” sú uvedené veľmi zaujímavé novinky o blockchainoch Ripple a Circle. Považuje ich za projekty s veľkým potenciálom v oblasti platobných systémov. V správe sa hovorí aj o americkej burze Coinbase. Konkrétnejšie sa však správa zaoberá sieťou RippleNet, ktorá využíva inštitucionálnych poskytovateľov platieb, ako napríklad banky a služby prevodov peňazí.

Správa od Goldman Sachs

Správa od Goldman Sachs. Zdroj: Investment Banking Division GS

Mohlo by ťa zaujímať: Je to oficiálne! Fanúšikovia kryptomien si môžu vydýchnuť, EÚ totiž odmietla ustanovenia obmedzujúce Bitcoin

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

V poslednom období sa čoraz viac hovorí o prítomnosti kryptomien v mainstreame. A finančný priemysel určite potrebuje nový nádych. Za zmienku stojí napríklad brazílska digitálna banka Nubank, ktorá sa špecializuje na digitálne meny. Prednedávnom do tejto banky investoval až 1 miliardu USD jeden z najslávnejších obchodníkov, Warren Buffet. Populárna kryptomenová burza Binance taktiež oznámila plány na nákup platobného procesoru, ktorý zákazníkom umožní využívať digitálne meny na maloobchodné nákupy. Rastúci záujem o kryptomeny je jednoducho evidentný.

Platby na báze blockchainu

Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti Ripple Insight s názvom „Cornerstone Advisors” je až 60 % spotrebiteľov, ktorí by jednoznačne využili svoju banku na investovanie do kryptomien. Až 78 % mileniálov a 82 % majiteľov kryptomien generácie Z má záujem používať digitálne meny na bezkontaktné nákupy.

Blockchain dokáže spotrebiteľom poskytnúť možnosť okamžitých digitálnych transakcií. Niektoré banky už začínajú s touto myšlienkou pracovať a dokonca ju už aplikujú. Uvidíme, čo ukáže budúcnosť. Jedno je však isté – záujem o kryptomeny rastie obrovskou rýchlosťou.