Bitcoin nám ešte poskytne šancu nakupovať pod 20 000 dolárov – Cesta k miliónu #10

Obchodovanie Bitcoin môže spadnúť pod 20 000 dolárov
Bitcoin môže spadnúť pod 20 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/Visuals6x
BITmarkets BITmarkets

Po 2 mesiacoch tu máme nové vydanie článku zo série Cesta k miliónu. Konečne máme aj dobré správy. Portfólio v tomto roku zatiaľ vzrástlo o takmer 50 % a zmazali sme straty zo záveru minulého roka. Celkovo sme od štartu v 10 % zisku.

Kryptomeny sa prebúdzajú

Začiatok roka v kryptomenovom svete patrí zatiaľ ku jedným z najlepších v celej histórií. Hodnota nášho portfólia, ako vidno na obrázku nižšie, vzrástla počas niekoľkých dní o takmer 50 %. Najväčší zisk nám priniesli bitcoin a litecoin. Druhý menovaný zaznamenal rast v dôsledku blížiaceho sa halvingu, ktorý bude počas tohtoročného leta. Rast by mal pokračovať aj nasledujúce mesiace.

Hodnota nášho portfólia zaznamenala rast

Hodnota nášho portfólia zaznamenala rast. Zdroj: cryptocompare.com

Aká je naša stratégia na rok 2023?

Keďže je toto prvý diel série v tomto roku, povieme si o našom investičnom pláne na nasledujúcich 11 mesiacom. Z aktuálnych 20 kryptomien by sme chceli robiť podrobnejšie rozbory menej známych altcoinov a s primeraným kapitálom, určeným na rizikovejšie aktíva, spraviť investíciu.

Ako naša hlavná investičná časť zostanú kryptomeny z prevažne top 20, ktoré vlastníme. Rok 2023 môže byť, podobne ako minulý, poznačený negatívnymi udalosťami a makroekonomickými faktormi. Inflácia v USA a Európskej únii je stále vysoká, avšak začína od novembra, respektíve v USA už od leta, pomaly klesať. Na to by mohli reagovať centrálne banky znižovaním úrokových sadzieb, čo považujeme za hlavný pozitívny fundament, ktorý by mohol nastať tento rok.

Z negatívnej stránky si treba dávať pozor na prípadné krachy veľkých kryptomenových spoločností a búrz. Len nedávno sme informovali, že ďalšia spoločnosť na rade môže byť Genesis. Veľké pochybnosti sú aj v prípade známeho fondu Grayscale, ktorý sa bráni auditu a zverejneniu majetku a záväzkov voči používateľom.

Pre spriemerovanie nákupu za nižšie ceny by nám určite pomohol skôr pokles cien našich kryptomien. Keďže ale nakupujeme pravidelne podľa DCA stratégie, tak nie je pre nás podstatné riešiť aká bude cena. Očakávame, že cena bitcoinu by sa mohla tento rok ešte niekoľkokrát prepadnúť pod 20 000 dolárov a okolo tejto hladiny konsolidovať počas celého roka.

Prečítaj si aj: Najlepšia obchodná stratégia na bitcoin, o ktorej sa takmer nehovorí

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.