Správy zo sveta kryptomien.
Správy zo sveta kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/PogorelovaOlga

Coinbase oznámila štyri produkty pre inštitucionálne investovanie – IBM vydáva vlastnú kryptomenu – Bitcoin a kryptotrhy sa spamätávajú – CEO Bitmexu: BTC na 50 000 USD do konca roka – Venezuelské krypto financované ruskou bankou – Dubajská burza prerušila výbery BTC vo fiate – Na vedenie juhokórejskej burzy HTC Coin vydané zatykače – LedgerX oznámil sporiaci produkt pre BTC – Localbitcoins oznámil ďalšie obmedzenie pre používateľov – Rusko plánuje register investorov do kryptomien – Floridský okres prijíma ako prvý v USA platby daní v BTC

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Kryptoburza Coinbase oznámila štyri nové hlavné produkty, zamerané výhradne na zjednodušenie a podporu inštitucionálnych investícií – táto správa potvrdzuje domnienky, že inštitucionálni investori sa skutočne chystajú vstúpiť do sveta kryptomien. Bitcoinist.com (v EN)

Výpočtový gigant IBM oznámil, že podpísal partnerstvo s environmentálnou firmou Veridium Labs, a spoločne vydajú token na báze blockchainu Stellar. Iniciatíva IBM a Veridium Labs využije tokenizáciu kreditov na uhlíkové emisie, čo umožní spoločnostiam spôsobujúcim ťažké znečistenie kompenzáciu škôd na životnom prostredí. Príjmy z predaja ,,zeleného” tokenu budú využité na opätovné zalesnenie 250 štvorcových kilometrov dažďového pralesa na ostrove Borneo v Indonézii. CCN.com (v EN)

Písali sme tiež: Consensus 2018 – zhrnutie prvého dňa a tipy na dnes

Kryptomeny a ICO

Bitcoin a ostatné kryptomeny sa zotavujú z nedávneho poklesu, čo potvrdzuje každoročný trend, kedy po konferencii Consensus v máji zaznamenávajú trhy nárast výnosov. Cena Bitcoinu sa za 24 hodín od zahájenia konferencie zvýšila o 5 percent. Analytici predpovedali cenovú rally na začiatku tohto týždňa potom, čo Bitcoin klesol na trojtýždňové minimum. Independent.co.uk (v EN)

Písali sme: Consensus konferencia by mohla posunúť BTC na ATH, tvrdí Tom Lee

Arthur Hayes, CEO BitMEX, predpovedá, že do konca tohto roku dosiahne Bitcoin 50 000 USD. Hayes tiež hovoril o volatilite a dominancii ázijských obchodníkov na kryptotrhu. Bitcoinist.com (v EN)

Venezuelská štátna kryptomena Petro (PTR) prežila vďaka známej ruskej banke Evrofinance Mosnarbank, ktorá bola ako jediná medzinárodná finančná inštitúcia ochotná vzdorovať americkým sankciám voči juhoamerickému štátu. CCN.com (v EN)

Prečítajte si: Rusko potajme pomohlo Venezuele spustiť štátnu kryptomenu Petro

Burzy

Dubajská burza BitOasis pozastavila obchodovanie s párom Dirham / BTC v Spojených arabských emirátoch. Ako dôvod uviedla problémy s bankou, ktorá obsluhuje samotnú burzu. Užívatelia môžu oddnes iba presunúť svoje prostriedky inam. CCN.com (v EN)

Boli vydané zatykače na troch zamestnancov HTS Coin, malej juhokórejskej burzy, vrátane jej zástupcu riaditeľa. Zamestnanci sú podľa miestnych médií ,,podozriví z podvodu a sprenevery.” Bitcoin.com (v EN)

Biznis

Platforma pre správu finančných nástrojov LedgerX uviedla na trh nový sporiaci produkt pre Bitcoiny, ktorého cieľom sú investori, ktorí chcú nakúpiť a držať. Tieto prvé sporiace účty, ktoré majú ponúkať spoločnosti s dvomi rôznymi licenciami CFTC, umožňujú investorom získať výnosy vo fiate z držania BTC na účte. Forbes.com (v EN)

Populárna p2p obchodná platforma Localbitcoins oznámila, že užívatelia budú mať možnosť vlastniť iba jeden účet. Toto pravidla začne platiť 26. mája, akonáhle vstúpia do platnosti nové zákony EU o ochrane osobných údajov. Platforma tiež zmení spôsob, akým sa zaoberá obchodnými spormi a požiadavkami na identifikáciu, v súlade s GDPR. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: Localbitcoins ukončuje anonymné účty

Regulácie

Rusko, ktoré v súčasnosti pracuje na legislatíve pre kryptomeny a blockchain, zvažuje zavedenie registra kryptoinvestorov. Anatolij Aksakov, predseda Štátnej dumy pre finančné trhy, povedal pre RIA Novosti, že táto myšlienka môže byť začlenená do revidovanej verzie zákona o ,,digitálnych finančných aktívach” a včas pripravená na druhé čítanie. Financefeeds.com (v EN)

Okres Seminole na Floride v USA sa oficiálne stal prvým krajom v USA, ktorý akceptuje Bitcoin pre platbu daní. Bitcoinist.com (v EN)

 

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.