Consensus 2018 - zhrnutie hlavných správ za prvý deň a tipy na dnes.
Consensus 2018 - zhrnutie hlavných správ za prvý deň a tipy na dnes. Zdroj: shutterstock.com/AntonGvozdikov

Kto čakal, že hneď behom prvého dňa konania konferencie Consensus 2018 začnú kryptomeny prudko rásť, bol asi sklamaný. Je treba si uvedomiť, že podľa dát z predchádzajúcich rokov došlo k rastu cien kryptomien až behom mesiaca po ukončení tejto konferencie, takže zatiaľ nestrácajte nádej. Medzitým sa môžeme pozrieť na najdôležitejšie body zo včerajšieho dňa konferencie.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa. 

Prvý deň konferencie

James Bullard, prezident FED St Louis: S viac než 1800 kryptomenami, ktoré boli do dnešného dňa vydané, existuje nebezpečenstvo, že sa to odrazí v tzv. ,,chaose výmenných kurzov”. Spotrebitelia budú musieť mať rôzne formy mien pre rôzne transakcie, pre každý obchod a zakaždým za inú relatívnu cenu – nehovoriac o rizikách s tým spojených. Coindesk.com (v EN)

Bývalí členovia vývojárskeho blockchainového tímu spoločnosti Deloitte sa pripájajú k novému startupu, ktorého cieľom je priniesť tokenizovaný blockchain protokol na jeden z najmenej efektívnych trhov na svete – do dodávateľského reťazca. Startup Citizens Reserve odhalil, že najal bývalého lídra blockchainového vývoja Erica Pisciniho zo spoločnosti Deloitte, rovnako ako najmenej dvoch ďalších členov z tohto tímu. Coindesk.com (v EN)

Medzinárodní zákonodarcovia na oboch stranách oceánu sa včera na konferencii CoinDesk Consensus 2018 zhodli, že zavedenie tzv. ,,regulatory sandboxes” (skúšobných pieskovísk pre regulácie) môžu ponúknuť najlepší prístup k regulácii inovatívnych blockchainových projektov v prípade absencie oficiálneho vedenia. Coindesk.com (v EN)

Spoločnosť Clovyr založili Amber Baldet a kryptograf Patrick Mylund Nielsen a ide o decentralizovaný obchod s aplikáciami, ktorý bude hostiť radu dobre overených aplikácií spolu s niektorými in-house vývojárskymi nástrojmi navrhnutými tak, aby zjednodušili vývoj aplikácií pre podniky. Coindesk.com (v EN)

Ďalšie informácie sú tiež v našich včerajších správach.

Tipy na dnes

Ak máte možnosť, tak si nenechajte ujsť živé vysielanie, ktoré pokračuje aj dnes. Vyberáme pár zaujímavých tipov. Tu uvedené časy platia pre miesto konania (New York). Link na vysielanie je tu.

11:50am – 12:30pm
Investor Panel Entrepreneurs (Panel pre investorov a podnikateľov)
Experti z popredných venture kapitálových firiem budú hovoriť na tému ako získať peniaze na rozbehnutie vášho (krypto)biznisu.

1:30pm – 2:10pm
Industry 4.0 (Priemysel 4.0)
Ako súvisí zavádzanie priemyslu 4.0 a integrácia strojov s blockchainom; aká je ďalšia fáza priemyselnej revolúcie.

5:00pm – 5:30pm
When Moon? (Kedy na Mesiac?)
Panelová diskusia prvých obhajcov kryptomien na Wall Street; ako vidia budúcnosť Bitcoinu v nadchádzajúcich rokoch.

Záver

Ďalšie zhrnutie môžete očakávať aj zajtra a aj v našich pravidelných správach a článkoch sa určite objavia najdôležitejšie informácie z tejto konferencie.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
coindesk.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance