Stephen Hawking.
Stephen Hawking. Zdroj: shutterstock.com/delcarmat

Keď niekto v dvadsiatom storočí povedal slovo fyzika, väčšine sa vybavila strapatá hlava Alberta Einsteina. Excentrický vedec známy vďaka svojím objavom, ktorý navždy zmenil svet. Odvtedy však už prešli desaťročia a v mysliach ľudí sa fyzika začala spájať s ďalším brilantným človekom. 

Stephen Hawking mal ťažký život. Po vstupe do tretej dekády jeho života mu diagnostikovali ALS – chorobu, ktorá mu zdegenerovala svaly, posadila ho na invalidný vozík, vzala mu reč. Jedno mu však vziať nemohla.

Naplnený život Stephena Hawkinga

Geniálny mozog Stephena Hawkinga pracoval ďalej a roky na vozíku boli zároveň najplodnejšími rokmi jeho života. Podarilo sa mu opísať, čo sa deje na horizonte udalostí čiernej diery. Odhalil Hawkingovu radiáciu a ukázal, že ani čierne diery nie sú večné.

K svojím miliónom sa dostal písaním kníh. Človek, ktorý nevedel hovoriť a hýbať prstami, napísal tisícky strán. Prešiel si niekoľkými manželstvami a zanechal po sebe tri deti.

Stephen Hawking bol človek, ktorý sa odmietol vzdať. Doktori mu povedali, že sa nedožije tridsiatky. Zomrel v krásnom veku 76 rokov. Mal neuveriteľne tuhý korienok. Všetci sa od neho máme čo učiť.

Nech vám je zem ľahká, pán profesor.

Ak chcete vedieť viac o živote Stephena Hawkinga, odporúčame skvelý film The theory of everything.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance