Bude využiteľnosť Polygonu rásť?
Bude využiteľnosť Polygonu rásť? Zdroj: Shutterstock, Vladimir Kazakov

Binance

Moderátor jednej z najpopulárnejších kryptomenových relácii Coin Bureau so pseudonymom „Guy“ sa vyjadril na adresu Polygonu. Jeho budúcnosť a využiteľnosť vidí veľmi pozitívne.

Využiteľnosť Polygonu

V relácii Coin Bureaua sa hovorilo aj o tom, ako by mohol blockchain Polygon profitovať z nadchádzajúceho prechodu ETH na konsenzus Proof-of-stake.

Polygon je v podstate protokol na budovanie a prepájanie blockchainových sietí kompatibilných s ETH. Združuje teda škálovateľné riešenia na Ethereu podporujúce multichainový ekosystém Etherea.

Video bolo zverejnené 31. marca. Guy divákom objasnil, že s nadchádzajúcim prechodom Etherea na Proof-of-stake môžeme očakávať aj rast tokenu MATIC. V prípade samotného prechodu Guy uviedol, že si nemyslí, že by to mohlo mať výraznejší vplyv na škálovateľnosť siete s inteligentnými zmluvami. Mal by sa teda zvýšiť dopyt po riešeniach druhej vrstvy, ako je Polygon.

Prečítaj si tiež: Bitcoin so zľavou 55 %? – Táto analýza ukazuje, že v apríli môžeme byť svedkami veľkého rastu

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Anthony Sassano, ktorý je poradcom blockchainu Polygon, sa na svojom Twitteri pokúsil objasniť určité nejasnosti okolo tejto siete ešte v máji 2021. O čo konkrétne išlo?

„Existuje reťazec Matic Plasma a reťazec Polygon PoS. Prevažná väčšina aktivít sa odohráva na reťazci PoS. Reťazec PoS je to, čo ľudia označujú ako ‘sidechain’ k Ethereu, pretože má vlastnú sadu validátorov bez povolenia, čo znamená, že nepoužíva zabezpečenie Etherea. Reťazec PoS ide nad rámec štandardného sidechainu a v skutočnosti sa spolieha na Ethereum a sám sa do neho commituje (čo niektorí ľudia môžu nazývať ‘commit-chain’). Spolieha sa na Ethereum, pretože celá logika validátora/zapísania pre reťazec PoS žije ako inteligentný kontrakt na Ethereum.“

Na záver dodal, že ak by prestala fungovať sieť ETH, nefungoval by ani Polygon PoS.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre