Čo stojí za masívnym nárastom hodnoty kryptomeny Cardano?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomena Cardano (ADA) chytila ďalší dych s oznámením tímu o úspešnom dokončení posledného hlavného update pred prechodom na Shelley.

Tím na oficiálnom fóre oznámil nasledujúcu správu:

Dnes sme vydali Cardano 1.5 na mainnete Cardana. Vydanie Cardana 1.5 je medzníkom, pretože ide o posledný hlavný update počas vývojovej fázy Byron, v ktorej sa pohybujeme od spustenia mainnetu.

Lepšia ochrana pred 51% útokom

Prechod z Byronu na Shelley je pre Cardano zásadný, pretože prináša okrem iného prechod na Ouroboros BFT s lepšou ochranou proti 51% útokom. Prechod na tento Ouroboros prebehne prostredníctvom hard forku. Tento nový protokol je kľúčom k budúcemu zavedeniu Ouroboros Genesis, čo by znamenalo kompletnú migráciu na algoritmus PoS.

Viac o téme 51% útoku sa môžete dočítať tu: Rok 2019 bude patriť 51% útokom, ako sa chrániť?

Zdroj: https://forum.cardano.org/t/cardano-1-5-mainnet-daedalus-0-13-0-with-cardano-sl-3-0-0/21455Obrázok jasne ukazuje jednotlivé fázy prechodu na mainnet Shelley, vrátane plánovaných hard forkov.

O tom, čo je hard fork, sa môžete dočítať napríklad tu: Bitcoin forky – sprievodca pre začiatočníkov

Pozor na peňaženky

Tím tiež zdôraznil dôležitosť oficiálnej peňaženky, tj. sťahovanie peňaženky len z oficiálnych zdrojov, aby sa zabránilo phishingovým útokom. Táto prax ovplyvnila používateľov v predchádzajúcich prípadoch. Dva príklady z poslednej doby sú napríklad útoky na používateľov peňaženiek IOTA a Jaxx.

Ďalšie vylepšenia

Ďalšie vylepšenia zavedené spolu s Cardano 1.5 sú zamerané na lepší výkon pri zobrazovaní zoznamov s veľkým počtom transakcií, správou miesta na disku, vylepšeniami UX, inštalačným programom Multilanguage a niekoľkými drobnými chybami, ktoré boli opravené.

Záver

Komunita používateľov a traderov privítala oznámenie s optimizmom. ADA, natívna kryptomena spoločnosti Cardano, začala od začiatku marca mierne stúpať v býčom trende. Vďaka tomu ADA uzatvára medzeru, ktorá ju oddeľuje od ďalšej kryptomeny v poradí top 10, a to TRX, a bojuje tak o 10. miesto na globálnom trhu.

Zdroj: Ethereumworldnews.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa Faltová.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.