Bakkt dosiahol cenu 740 miliónov dolárov a to ešte nie je spustený

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Priestor kryptomien sa v posledných dvoch rokoch výrazne mení. Kryptomeny totiž nemajú práve dobrú povesť. Obzvlášť burzy sú extrémne rizikovým prostredím kvôli absencii regulácie. Stále viac vstupujúcich investorov vyžaduje profesionalizáciu, a poskytnúť primárne nová služba Bakkt.

Načo profesionalizácia?

Na trh teraz vstupujú inštitúcie. Túto vetu ste možno počuli. Veľká časť komunity a traderov sa domnieva, že sa nachádzame v akumulačnej fáze, keď inštitúcie nakupujú za lacno. Tomu zodpovedá aj postupné spúšťanie služieb práve pre inštitúcie. Coinbase spustilo svoj program Coinbase PRO. Fidelity začalo poskytovať svoje služby a na obzore je aj Bakkt, od rešpektovanej spoločnosti ICE. Práve na to sa upiera najviac očí.

Viac o altcoinoch – Ontology prežíva neobyčajný rast – 100 % nahor za posledný mesiac

A práve to je signál výraznej profesionalizácie prostredia. Inštitúcie sú totiž podstatne náročnejšie než bežný kryptomenový investor. Inštitucionálni investori si v podstate nemôžu dovoliť na nezabezpečených burzách riskovať s neistou reputáciou. Nátlak komunity na lepšie služby postupne tiež prispieva k výraznému zlepšovaniu infraštruktúry pre digitálne meny.

Radikálnym rezom byť vznik nových štruktúr určených práve pre inštitúcie. Tým by pre veľké spoločnosti mohol opadnúť strach z investovania do rizikového majetku. Čo samozrejme bude z dlhodobého hľadiska výrazne podporovať rast ceny. A inštitucionálny záujem je veľmi dobre vidieť aj na službe Bakkt, ktorá je momentálne vyčíslená na 740 miliónov dolárov.

Neskorý Bakkt si stále drží svoju hodnotu

Spoločnosť ICE predala v predpredaji 25% akcií Bakkt externým investorom. Cena týchto akcií bola dohromady 182 miliónov USD. To nás veľmi rýchlo dovedie k finálnemu číslu. Bakkt má momentálne hodnotu okolo 740 miliónov dolárov a to ešte ani nefunguje. Investori ako Pantera, Galaxy Digital, alebo Starbucks sa rozhodli nakúpiť akcie Bakktu. To ilustruje záujem a potrebu miesta pre inštitúcie, ktoré chcú obchodovať s kryptomenami.

Pokračujúca adopcia kryptomien – Aplikácia pre 40 miliónov ľudí zavádza kryptopeňaženku

Bakkt však čelí problémom s reguláciou, ktoré postupne vznikli. Napriek tomu, že ICE, vďaka veľkým právomociam od SEC, možnosť sebaregulácie sa do situácie nakoniec zapojil práve americký regulačný úrad. Ten momentálne brzdí spustenie Bakktu. Od toho sa však v budúcnosti očakávajú veľké veci. Je však nutné brzdiť prehnané očakávania, pretože hrozia aj reálne riziká. Bakkt bude mať veľmi nízke poplatky za futures kontrakty (0,5 USD).

A práve nízke poplatky znamenajú, že bude potrebné obrovské volume obchodov na tejto platforme. Avšak ani toto riziko nezastavilo napríklad Microsoft pred investíciou do novo vznikajúcej obchodnej platformy. Ako vždy však varujeme pred prehnaným optimizmom. V analýzach BTC na trading11 dlhodobo upozorňujeme, že vstup inštitúcií neznamená automaticky okamžitý rast ceny, ale je dobrý najmä pre dlhodobý výhľad.

Čo čítať ďalej:

BTC sa môže prepadnúť až o 50 % – blíži sa ďalší výraznejší pohyb v cene

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil A. Kracík.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.