Šéf BitMEXu Arthur Hayes predikuje cenu Bitcoinu v roku 2019 na 10 000 $

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

O šéfovi pochybnej, ale zároveň najväčšej burzy s kryptomenami – BitMEX – sme už v minulosti niekoľkokrát písali. Naposledy o jeho predpovedi pre Ethereum, vďaka ktorej si dokonca vyslúžil žalobu za manipulovanie trhu. Článok o tom nájdete tu. V každom prípade, predpoveď mu vyšla a Ethereum v priebehu niekoľkých mesiacov padlo do dvojciferných čísel.

Arthur Hayes sa nedávno opäť vyjadril, tentoraz na účet Bitcoinu a je nutné dodať, že ide o skutočne potešiteľnú predikciu. Arthur tvrdí, že maximálna hodnota Bitcoinu v roku 2019 presiahne desať tisíc dolárov! Momentálne je otázne, nakoľko táto predikcia vyjde a nakoľko ide iba o pokus vyvolať rozruch. To ukážu až nasledujúce mesiace.

Monetárna politika bude hrať veľkú rolu v nasledujúcom rallye

Hayes svoj názor odôvodňuje súčasnou monetárnou politikou Spojených Štátov a nedávnym rozhodnutím Fedu nezvyšovať úroky (viac info tu). To má nakopnúť nielen globálnu ekonomiku, ale aj samotný Bitcoin.

„Veci sa menia. Fed nemohol dopustiť 20 % prepad SPX a v posledných minútach zmenil svoje rozhodnutie na zvyšok roka 2019.”

Americká peňažná politika je však iba časťou jeho predikcie. Arthur sa pozrel aj na Čínsku centrálnu banku. Tá podľa neho tiež prechádza podobnými zmenami. Podľa Hayesa sme tak relatívne blízko k ďalšiemu veľkému boomu a kryptomeny to pocítia tiež. Navyše, v tech sektore sa chystá niekoľko zaujímavých IPO, ktoré Hayes označil ako ďalší signál, že kryptomeny budú rásť.

Odkiaľ budú do krypta prúdiť peniaze?

Arthur Hayes ďalej spomenul, že veľa ľudí sa v roku 2017 a hlavne v roku 2018 popálilo. Kúpili vysoko a potom predali s veľkou stratou. Títo ľudia sa pravdepodobne späť do krypta hnať nebudú.

Hrať budú hlavne tí, ktorí zarobili. Či už včasným predajom alebo HODL-ovaním počas celého prepadu. Navyše, pre nováčikov existuje veľa spôsobov, ako vstúpiť na trh. Môžu nakupovať regulované alebo neregulované deriváty, prípadne stablecoiny od regulovaných spoločností ako Circle alebo Paxos.

„Bitcoin sa pridlho pohybuje medzi 3 500 $ a 4 000 $. Niečo sa stať musí. Samozrejme, môže sa stať aj presný opak. Dopyt pomaly zmizne a mineri začnú predávať stále lacnejšie, aby mohli pokryť náklady. Čokoľvek sa stane, nasledujúce kvartály budú veľmi zaujímavé, ak nie fantastické.”

My v Kryptomagazine, vás samozrejme, o všetkom budeme informovať. Nepremeškajte naše kryptomenové spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu), nech vám nič neujde. Prípadne nás začnite sledovať na facebooku.

Čo čítať ďalej?

[Z ARCHÍVU] Analytik – Je veľká pravdepodobnosť, že Bitcoin spadne až na nulu