Algo rastie!
Projekt Algorand. Zdroj: Shutterstock, Shizume

Do súboja o kráľa sektoru DeFi sa zrejme zapojí ďalší hráč. Tentokrát ide o kryptomenu, ktorá v posledných dňoch zaznamenáva obrovské objemy a zisky. Ide o projekt Algorand. Čo sa týka DeFi projektov, budeme mať o zábavu postarané. Ethereum sa musí brániť pred projektami ADA, SOL a ALGO.

Môže ťa zaujímať: Algorand spúšťa fond vo výške $300 miliónov – ALGO s novým ATH!

Algorand a jeho výrazný nárast

Posledný týždeň bol v znamení ziskov trojciferný. ALGO dokázalo vyprodukovať zisk 101 %. Aj vďaka tomu sa projekt dokázal vyšplhať na cenovú úroveň 2,1 USD. Čo je však za tým?

Za hlavný dôvod, prečo ALGO rastie, môžeme s určitosťou považovať významnú spoluprácu so salvádorskou vládou prostredníctvom spoločnosti KoinBanx. Celá vládna blockchainová infraštruktúra tak bude vybudovaná na sieti Algorand.

ALGO/BUSD
ALGO/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Čo je však tiež potrebné dodať, je to, že táto správa vyplávala na povrch až po oficiálnom spustení Bitcoinu ako zákonného platidla. Odzrkadlilo sa to na celkových objemoch, ktoré sa zvýšili zo 180 miliónov USD na rekordných 2,79 miliardy USD.

Prečítaj si tiež: Algorand odignoroval prepad na trhu, vzrástol o 63 % – čo je za tým?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Objemy obchodov ALGO na spote
Objemy obchodov ALGO na spote. Zdroj: AMBCrypto

Token ALGO bol úspešný aj na derivátových burzách. Objemy aj v tomto prípade dosiahli nové maximum na úrovni 3,28 miliardy USD, čo je nárast o 671 % za menej ako dva dni.

Objemy obchodov ALGO na derivatoch
Objemy obchodov ALGO na derivátoch. Zdroj: AMBCrypto

ALGO vs. ETH

Ako je možné, že by dokázal omnoho menší projekt konkurovať najväčšej sieti ETH? Dôvodov je viac. No najväčšou výhodou je, že ALGO má už teraz väčší výkon ako Ethereum. Z hľadiska vytvárania inteligentných kontraktov je sieť lacnejšia a rýchlejšia. Vývojári ETH každopádne majú čo robiť, aby dokázali odolať tlaku jeho konkurentov.

ALGO vs. ETH
ALGO vs. ETH. Zdroj: AMBCrypto
PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre