BitMEX Arthur Hayes predpovedá krypto krach do júna 2022!
BitMEX Arthur Hayes predpovedá krypto krach do júna 2022! ,zdroj: www.shutterstock.com/Lightspring

Kryptomenový trh bol tento rok výrazne volatilný a po marcovej rally sa zdá, že trh je opäť pod tlakom vďaka niekoľkým faktorom. Celková trhová kapitalizácia kryptomien sa opätovne vrátila pod 2 bilióny dolárov a zakladateľ kryptomenovej burzy BitMEX Arthur Hayes verí, že to najhoršie ešte len príde.

Čo predikuje zakladateľ BitMEX Arthur Hayes?

Vo svojom najaktuálnejšom stanovisku Arthur Hayes podrobne hovorí o meniacich sa globálnych makroekonomických trendoch.

Mohlo by ťa zaujímať: Elon Musk chce vidieť platby pomocou DOGE na sociálnej sieti Twitter! – Podarí sa to realizovať?

Hayes poukazuje na slabosť indexu Nasdaq 100 a na to, ako s ním Bitcoin a celý kryptomenový trh poslednú dobu úzko súvisia. Pri zdieľaní technického grafu pre Nasdaq 100 Hayes píše:

Dňa 27. decembra 2022 Nasdaq 100 uzavrel na maxime 16567,50 a následne dosiahol lokálne minimum 13046,64. Pomocou osvedčeného Fibonacciho retracementu sa NDX nepodarilo prelomiť 61,8 % úroveň pri vtedajšom odraze. O niekoľko dní neskôr sa pokúsil znovu prelomiť túto úroveň supportu, avšak tam zlyhal a odvtedy pokračuje smerom nadol.“

Arthur Hayes ďalej očakáva, že Nasdaq sa dostane pod svoje lokálne minimum a padne na úroveň 10 000 alebo nižšie. Na druhej strane však píše, že keďže sa FED a ďalšie centrálne banky musia vyrovnať s dlho nevídaným inflačným nátlakom, tak nemožno očakávať, že čoskoro ustúpia z kvantitatívneho uvoľňovania.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Blíži sa kryptomenový pád 2022?

Arthur Hayes teda predpovedá, že korekcia Nasdaq 100 bude mať ešte silný efekt na celý kryptomenový trh. „Bitcoin a Ethereum sú vysoko korelované s Nasdaq 100. Ak sa NDX bude rútiť, stiahne to spolu aj trh s kryptomenami. Preto budem kupovať prepad v júny 2022, ktorý postihne BTC aj ETH,“ povedal.

Arthur Hayes tiež verí, že BTC a ETH sa dostanú na dno skôr, ako FED zasiahne a zvráti svoju politiku z „prísnej na uvoľnenú“. Dodáva, že do konca tohto júna by mohol Bitcoin dosiahnuť úroveň 30 000 USD a Ethereum sa môže dotknúť úrovne 2 500 USD.

Hayes taktiež dodáva, že sám začal hromadiť množstvo rôznych altcoinov, ktorých ocenenia považuje za atraktívne. Ďalej píše, že toto je len jeho prognóza a vyhradzuje si právo mýliť sa, čo sa môže úplne každý.

V záverečnej poznámke dodáva:

„Táto analýza je iba pokus o obchod s krátkodobou situáciou, ktorá podľa mňa nastane na finančných trhoch a zabezpečí nákupy altcoinov za atraktívne ceny“.

Čítaj ďalej: Gigant Bank of America varuje: Prichádza finančný šok a recesia – sú kryptomeny lepšia investícia ako akcie?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre