Čínsky rebríček kryptomien – EOS prvý – TRON druhý – ETH tretie – Neuveríte kde je Bitcoin

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Čínske centrum pre rozvoj informačných technológií a priemyslu dnes vydalo nový rebríček, v ktorom sú ohodnotené najväčšie kryptomeny. Tieto rebríčky Čínska vláda vydáva pravidelne. Vo svojom jedenástom hodnotení zahrnula niekoľko zaujímavých a nečakaných zmien. 

Už tradične sa na prvom mieste umiestnila kryptomena EOS. Druhé miesto, podobne ako v minulom rebríčku, obsadil TRON. V tesnom závese za ním sa nachádza Ethereum. Čína teda pred klasickými coinami určenými na platby preferuje decentralizované výpočtové siete, kde je možné okrem posielania transakcií decentralizovane počítať aj počítačové inštrukcie.

Bitcoin zaznamenal ďalší pokles – Aké sú dôvody?

Zaujímavo vyzerá prepad Bitcoinu ktorý sa oproti poslednému rebríčku posunul o dve priečky nižšie. Podľa Číny ide o pätnástu najlepšiu kryptomenu. Tak zlý výsledok je pravdepodobne zapríčinený tým, že Čínskej vláde sa myšlienka globálnej decentralizovanej meny nepáči a preferuje skôr projekty, ktoré využívajú technológiu blockchain na iné účely.

Najväčší potenciál v blockchaine Čína vidí hlavne v oblasti decentralizovaných aplikácií, supply chain managementu, a ďalších možných využitiach, ktoré nebudú ohrozovať suverenitu a špecifický režim, ktorý v Číne vládne.

Celý rebríček

Prvé tri miesta sú jasné. Na štvrté sa dostal coin BitShares, piate obsadil Nebulas a šieste je Ontology. Ďalej nasleduje NULS, GXChain, NEO a Steem. Jedenásty je projekt Waves, čiastočne sponzorovaný ruskou vládou. Potom Lisk, Stellar Komodo a až na pätnástej priečke Bitcoin.

cina rebricek top kryptomenyZ pohľadu na rebríček je jasné, že Čína o Bitcoin skutočne nemá záujem a je dosť možné, že o tri mesiace v ďalšom vydaní hodnotenia kryptomien skončí mimo TOP pätnástky.

Čo čítať ďalej?

Binance mení pravidlá pre launchpad – Má to veľký vplyv aj na cenu BNB!