[Správy] Ethereum tokeny výrazne strácajú voči BTC a USD • Svetová banka vydáva kryptodlhopisy a ďalšie novinky

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Ethereum tokeny výrazne strácajú voči BTC a USD • Svetová banka vydáva kryptodlhopisy • Japonskí regulátori hľadajú rovnováhu medzi reštrikciami a rozvojom kryptopriemyslu • Krypomining oživuje lokálny priemysel • Americká kongresmanka vlastní Ethereum a Litecoin

Ethereum tokeny výrazne strácajú voči BTC aj USD, prečo je to tak

Tokeny založené na Ethereu, ktoré zaznamenali astronomické zisky v býčom trhu v roku 2017, sú na dobrej ceste k tomu, aby sme videli nízke ceny v porovnaní s Bitcoinom aj s americkým dolárom. Tieto tokeny klesli voči Bitcoinu o 70 až 80 percent, čo dokazuje výrazné straty hodnoty. Na kryptotrhu sú tokeny podobné obchodovaniu s pákovým efektom. Ak cena Bitcoinu zostane stabilná alebo mierne stúpne, tokeny vzrastú o 10 až 30 percent, ale ak cena Bitcoinu mierne klesne o 1 až 2 percentá, tokeny o 10 až 30 percent padnú.

Jonathan Cheesman, partner v spoločnosti Distributed Global a kryptoinvestor šifrovacieho obehu, nedávno tvrdil, že žetóny dramaticky nepadli proti Bitcoinu a americkému doláru kvôli korekcii. Bolo to skôr kvôli príliš vysokým očakávaniam kryptokomunity – budovanie decentralizovaného, bezpečného a škálovateľného inteligentného zmluvného protokolu – je mimoriadne náročná inovácia. Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Svetová banka vydáva kryptodlhopisy

Očakáva sa, že Svetová banka tento mesiac spustí svoje prvé dlhopisy založené na blockchaine v hodnote 73 miliónov dolárov. Reuters zverejnil, že Austrálska banka Commonwealth Bank (CommBank), ktorá bola vybraná Svetovou bankou, ako jediný organizátor emisie uviedla, že dlhopisy sa majú odštartovať 28. Augusta. Dvojročný dlhopis, pod menom Bondi, je navrhnutý tak, aby priniesol výnos 2,2%. CommBank ďalej uviedla, že táto emisia bude prvá na svete, ktorá použije blockchain na získavanie peňazí od verejných investorov. Viac sa dočítate tu: https://www.coindesk.com/ (v EN)

Japonskí regulátori hľadajú rovnováhu medzi reštrikciami a rozvojom kryptopriemyslu

Toshihide Endo, komisár japonskej Agentúry pre finančné služby (FSA) povedal v rozhovore pre agentúru Reuters dňa 22. augusta, že agentúra chce, aby odvetvie kryptomien rástlo na základe vhodnej regulácie. Toshihide Endo, ďalej uviedol, že nemajú v úmysle príliš obmedziť kryptopriemysel. Cieľ agentúry vidí v rozvoji odvetvia kryptopriemyslu, ako nájdenie rovnováhy medzi ochranou spotrebiteľov a technologickými inováciami. Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Krypomining oživuje lokálny priemysel

Jedno z bývalých laboratórií v Rusku s rozlohou 4 000 štvorcových metrov v meste Kirish sa opätovne stáva farmou, tentoraz kryptofarmou. Hľadanie nového účelu pre zaniknuté budovy je vždy výzvou. V závislosti od postoja krajiny k určitým odvetviam sa môžu objaviť nové prekážky. Rusko nie je príliš otvorené kryptmenám. Ale to neznamená, že odvetvie v tejto časti sveta nebude prosperovať, tento podnik sa snaží urobiť niečo nové. Nechce byť zamerané len na samotnú ťažbu kryptomien. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Americká kongresmanka vlastní Ethereum a Litecoin

Havajská kongresmanka amerického kongresu Tulsi Gabbard vo svojom finančnom priznaní uviedla, že vlastní Litcoin a Ethereum. Tulsi Gabbard odhalila, že v decembri minulého roka kúpila Ethereum a Litecoin. Špecifické sumy každého žetónu, ktorý si kúpila, neboli zverejnené. Jej priznanie hovorí, že nezískala kapitálové zisky väčšie ako 200 dolárov na jeden token. Viac sa dočítate tu: https://altcointoday.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

4

Robert Kiyosaki šokoval verejnosť svojou predpoveďou

5

Slovenská firma rozflákala prvé zisky na Porsche. Teraz jej súd rozpredáva majetok

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka