Cashcoin – India prišla o miliardu rupií kvôli podvodu, ktorý zlákal aj Bollywood!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Cashcoin – takto sa nazýva najnovší úspešný kryptomenový podvod, ktorý otriasol Indiou. Scammeri v priebehu niekoľkých mesiacov ukradli neuveriteľnú miliardu rupií (cca $14,5 mil.) a využili k tomu aj známeho Bollywoodskeho herca. Shahbaz Khan sa bežne ukazoval so zakladateľmi Cashcoinu na seminároch a verejne chválil tento projekt na sociálnych médiách, kde využíval svoj vplyv, aby s vidinou ľahkého zárobku do rúk scammerom nahnal čo najviac ľudí.

„5. januára 2017 budem v Surate podporovať Cashcoin. Všetci vieme, že budúcnosť patrí bezhotovostným technológiám a tiež vieme, akú dôležitú rolu v tom budú hrať kryptomeny. Stretnime sa a poďme zistiť o Cashcoine viac.”

Môže vás zaujímať: Šéf BitMEXu Arthur Hayes predikuje cenu Bitcoinu v roku 2019 na 10 000 $

Policajné vyšetrovanie už začalo

Kriminálna polícia z Mumbaja sa týmto prípadom začala zaoberať iba nedávno, no už má výsledky. Zatknutí boli štyria scammeri, ktorých polícia obvinila z vytvorenia a propagovania vysoko ziskového investičného programu, na ktorom od ľudí vybrali viac než miliardu rupií.

Obvinení podľa všetkého organizovali semináre a marketingové akcie, na ktorých prezentovali svoj podvodný produkt. Lákali ľudí na cloud-mining, teda ťažbu kryptomien, bez nutnosti kupovať si fyzické výpočtové zariadenia. Stačí dať peniaze a Cashcoin všetko spraví za vás.

Čo čítať ďalej?

Binance mení pravidlá pre launchpad – Má to veľký vplyv aj na cenu BNB!

Zdroj:
ccn.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.