Microsoft Bing zablokuje ročne až 5 miliónov krypto reklám

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Vyhľadávací nástroj spoločnosti Microsoft Bing v minulom roku údajne zablokoval viac ako 5 miliónov reklám súvisiacich s kryptomenami. Dôvodom má byť ochrana používateľov pred podvodníkmi.

Podľa spoločnosti Bing sa v roku 2018 zdvojnásobili „zlé účty”, pričom hlavné problémy, s ktorými sa spoločnosť musela potýkať, boli nielen kryptomeny, ale i zbrane a pod. Celkovo Bing v minulom roku pozastavil „takmer 200 000 reklamných účtov” a odstránil 900 miliónov reklám zo svojej platformy.

Vypnutie reklám za účelom ochrany spotrebiteľov

Ako bolo spomenuté, spoločnosť Bing v máji zakázala reklamy súvisiace s kryptomenami, a v rámci tejto „antikampane” tvrdila, že bola vytvorená za účelom ochrany používateľov pred podvodníkmi.

„Aby sme ochránili našich používateľov pred rizikom, rozhodli sme sa zakázať reklamu na kryptomeny, produkty súvisiace s kryptomenami a neregulované binárne opcie. Reklamy Bing Ads zohľadnia túto zmenu na celom svete v júni.” – ako znelo vyhlásenie.

Týmto krokom sa digitálne meny pripojili do rodiny ďalších sporných produktov a služieb, ktoré Microsoft vykázal zo svojej platformy. Patria medzi ne Ponzi a pyramídové schémy a uvedené technické podvody tretích strán.

Nenechajte si ujsť: Najznámejšie Ponzi schémy histórie

Google a Facebook nejaké reklamy už púšťa

Bing zakázal reklamy súvisiace s kryptomenami rovnako ako Google alebo Facebook. Tieto dve firmy však od úplného zákazu už ustúpili a začali spúšťať reklamy súvisiace s kryptomenami hneď niekoľkým spoločnostiam.

Rôzne krypto združenia sa totiž vyhrážali týmto gigantom súdnymi spormi a tvrdili, že ide o „kartelovú dohodu” proti kryptomenám, a to v snahe o manipuláciu trhu.

Dúfajme teda, že aj Bing čoskoro povolí reklamy aspoň overeným firmám a nebude ich stavať na úroveň propagácie zbraní a iných hrôz. Predsa to však vypovedá o vyhľadávacích spoločnostiach jedno. Totiž ten fakt, že neboli schopné podvodné reklamy odfiltrovať, tak jednoducho vypli všetko. Bing je ale opäť tak trochu pozadu…

Plošný zákaz reklám na kryptomeny – ako propagovať ICO?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.