Americký kongresman kritizuje kryptomeny
Americký kongresman kritizuje kryptomeny, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/FrameStockFootages

Bývalý americký kongresman a taktiež podporovateľ kryptomien George Nethercutt, kritizoval aktuálny vládny prístup k týmto menám. V jednom zo svojich vyjadrení sa nechal počuť, že tento prístup škodí pokroku a inováciám v tomto dôležitom sektore.

George Nethercutt je republikán, ktorý od roku 1995 slúžil ako zástupca svojho domovského štátu vo Washingtone po dobu celých desiatich rokov. Je zakladateľom a predsedom spoločnosti Nethercutt Consulting LLC a taktiež jej neziskovej organizácie Nethercutt Civics Foundation.

Svoj kritický postoj k prístupu vlády napísal Nethercutt v úvodnom slove pre svoju neziskovú nadáciu.

„Zatiaľčo diplomati na ministerstve zahraničia ťažko pracujú a vyjednávajú cesty pre americkú inováciu, tak regulátori USA, ako je Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC), len veľmi pomaly vydávajú akékoľvek informácie o kryptomenách… To brzdí inovácie a uvrhuje mnoho amerických podnikov do právnej neistoty hlavne pokiaľ ide o otázku, či sú ich tokeny klasifikované ako cenné papiere.“

SEC bol za svoju „neaktivitu“ už kritizovaný celým radom minulých i súčasných kongresmanov a je jasné, že tento prístup začína byť nepopulárny taktiež u veľkej časti verejnosti i mimo oblasti kryptopriemyslu.

Mohlo by vás zaujímať: [Politika] Kryptomeny budú mať zastúpenie na najvyšších miestach – Naštartuje to nový bull-run?

Existuje tu aj značný zmätok ohľadom jurisdikcie SEC a Komisie pre termínové obchody (Commodities a Futures Trading Commission – CFTC) a obaja regulátori sa líšia v kľúčových aspektoch regulácie kryptopriemyslu.

Podľa Nethercutta zastaralé zákony a predpisy SEC, z ktorých niektoré vznikli už v tridsiatych rokoch minulého storočia, nie sú kompatibilné s modernými kryptomenami.

„… z právneho hľadiska dospeli odborníci k záveru, že predpisy o cenných papieroch sa proste nevzťahujú na kryptomeny.“

Otázkou samozrejme zostáva, aký vplyv má Nethercutt na súčasnú vládu.

Súvisí s témou: Americký kongresman predloží tri zákony na podporu kryptomien a blockchainu

Záver

Aktuálne existuje viac než 2000 rôznych virtuálnych mien, ktoré sa obchodujú na stovkách búrz po celom svete. Najväčšími problémami kryptomien sú ich kolísajúca hodnota, minimálna ochrana užívateľov a riziko ich zneužitia. A už z týchto dôvodov sa dá očakávať, že regulácie prídu, čo nie je vôbec negatívna správa, lebo ruka v ruke s nimi je očakávaný i vstup inštitúcií na trh.

Čo čítať ďalej?

Bitcoin zomrel v očiach médií v roku 2018 približne 90-krát – V skutočnosti však trh pochoval 1000 altcoinov

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj:
bitcoinnews.com

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazin napísal Radek D.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance