Americký kongresman predloží tri zákony na podporu krypto a blockchainu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Americký kongresman Tom Emmer plánuje zaviesť tri zákony na podporu blockchainu a kryptomien. 

Podpora kryptomien v USA

Tieto tri návrhy zákonov majú názvy: „Rezolúcia podporujúca digitálne meny a blockchainovú technológiu”, ďalej „Zákon na zabezpečenie regulácie blockchainu” a „Zákon o bezpečnom zdanení príjmov z forkov pre daňových poplatníkov”.

Mohlo by vás taktiež zajímať: Platiť dane je neamerické!

Zákony by mali prinútiť federálnu vládu k tomu, aby vytvorila „jednoduché právne prostredie”, a obmedzila pokuty voči jednotlivcom, ktorí sa priznajú k majetku, pochádzajúcemu z forkov digitálnych mien u amerického finančného úradu, kým Internal Revenue Service (IRS) neposkytne formálny postup pre tieto situácie. Podľa Emmera „môžu daňoví poplatníci dodržať zákon jedine vtedy, keď je zákon stanovený jasne.”

Emmer taktiež prevzal funkciu predsedu kongresového klubu Blockchain Caucus, čo je platforma pre priemyselnú a vládnu spoluprácu, ktorá skúma vplyv blockchainu a digitálnych mien. Podľa oznámenia sa „Klub domnieva, že je potrebný praktický regulačný prístup, ktorý umožní, aby sa táto technológia vyvíjala rovnakým spôsobom, ako internet…”

Amerika „objavuje Ameriku”

Začiatkom tohoto týždňa americkí zákonodarcovia vyzvali úrad IRS, aby vydal jasné a „komplexné” pokyny pre zdanenie kryptomien. Zákonodarcovia argumentujú, že zatiaľčo IRS aktívne i naďalej pripomína daňovým poplatníkom sankcie za nedodržiavanie ich pokynov, nezavedenie pevnejšieho daňového rámca bráni daňovým poplatníkom splniť ich záväzky.

Záver

Zatiaľ nie je úplne jasné, ako si zákonodarcovia konkrétne predstavujú jednak reguláciu blockchainu a taktiež výber daní z výnosov, pochádzajúcich z forkov digitálnych mien. Možno keby štátna samospráva a finančné úrady fungovali na blockchaine… čo je ale zatiaľ predstava skôr z ríše sci-fi. Možno že je to tak lepšie A čo vy, uvítali by ste niečo podobné v ČR alebo na Slovensku?

Naše najnovšie video:

 

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj: Cointelegraph.com

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísala Denisa F.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.