Dostane Bitwise Asset Management povolenie od SEC na Bitcoin ETF?
Dostane Bitwise Asset Management povolenie od SEC na Bitcoin ETF? Zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/AevanStock

Dostane Bitwise Asset Management povolenie od SEC na Bitcoin ETF? • New York City bude testovať blockchain technológiu • Robinhood expanduje do UK • Bithumb je oficiálne schválená v Južnej Kórei

Dostane Bitwise Asset Management povolenie od SEC na Bitcoin ETF?

Bitwise Asset Management je najnovšia americká finančná firma, ktorá žiada povolenie na spustenie Bitcoin ETF. Spoločnosť sa domnieva, že by mala úspešne získať súhlas od SEC. Spoločnosť to oznámila vo štvrtok 10. Januára. Spoločnosť verí, že jej navrhovaný ETF je odlišný od predtým podaných návrhov v tom, že sa bude spoliehať na regulované tretie strany, ktoré majú k dispozícii svoje fyzické mince, a že je založená na veľkom počte kryptobúrz, ktoré predstavujú väčšinu aktuálne overiteľných obchodov.

Spoločnosť tvrdí, že strávila v roku 2018 skúmaním námietok, ktoré SEC predstavila v súvislosti s kryptotrhom, vrátane kvality obchodného ekosystému, spoľahlivosti cien, sily arbitrážnej funkcie a spoľahlivosti opatrovníctva. Preto si myslí, že tentoraz SEC na žiadosť odpovie kladne. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

New York City bude testovať blockchain technológiu

Nové blokové centrum New York City Development Corporation (EDC) bolo otvorené vo štvrtok a má v úmysle začať testovať prípady používania blockchain technológií. Informoval Bloomberg. Centrum je súčasťou partnerstva s fondom rizikového kapitálu Future/Perfect Ventures a obchodnou organizáciou Global Blockchain Business Council. EDC je nezisková spoločnosť, ktorej cieľom je podporiť hospodársky rast v rámci mesta. Pôsobí ako oficiálna spoločnosť pre hospodársky rozvoj v New Yorku. Viac sa dočítate tu: https://altcointoday.com/ (v AJ)

Robinhood expanduje do UK

Rôzne zdroje v rámci londýnskeho FinTech trhu potvrdili, že spoločnosť Robinhood, ktorá začala svoju činnosť v roku 2013 a je hodnotená na úrovni 5,6 miliárd dolárov, spustila nábor do svojho budúceho londýnskeho úradu pre oddelenie marketingu, zákazníckej podpory a ďalších. Tiež sa zameriava na prijímanie manažérov na pozície produktov a dodržiavania predpisov, čo je mimoriadne rozumné pre spoločnosť, ktorá plánuje získať viac licencií od britského finančného dohľadu, Financial Conduct Authority (FCA).

Odporúčame tiež: [PREHĽAD TRHU] Trh s kryptomenami neprestáva padať – Bitcoin SV zasa niečo skúša

Rozširovanie Robinhood do Spojeného kráľovstva ich priviedlo do priamej konkurencie s podobnými začínajúcimi firmami, ktoré ponúkajú obchody bez poplatkov, ako je napríklad londýnska spoločnosť Freetrade. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

Bithumb je oficiálne schválená v Južnej Kórei

Internetová a bezpečnostná agentúra (KISA) Južnej Kórei udelila dôležitú certifikáciu kryptoburze Bithumb. Medzitým bola v Japonsku zaregistrovaná najväčšia burza v krajine Coincheck agentúrou pre finančné služby (FSA).

Spoločnosť Bithumb tvrdí, že bude pokračovať v práci na zvýšení bezpečnosti. Zástupca spoločnosti Bithumb povedal:

„Budeme aj naďalej vytvárať najlepší bezpečnostný systém v kryptopriemysle, ktorý chce byť bezpečný a dôveryhodný. Chceme sa stať globálnym podnikom, ktorý bude lídrom v kryptosvete“

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Čítajte tiež:

Výsledky ankety – Za ktoré kryptomeny ste najviac hlasovali?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.