[Politika] Kryptomeny budú mať zastúpenie na najvyšších miestach – naštartuje to nový bull run?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

O tom, že kryptomeny ani zďaleka nekončia a veľkí hráči ich berú veľmi vážne, svedčí ich snaha o vytvorenie lobingovej skupiny, ktorá bude zastupovať záujmy blockchainového priemyslu na tých najvyšších miestach.

Americký denník Washington Post priniesol v utorok 11.9.2018 informáciu, že najväčší hráči súčasného kryptosveta sa zišli vo Washingtone a spoločne založili novú záujmovú skupinu: Blockchain Association.

Aké sú ciele tejto asociácie?

Ide o vôbec prvú lobingovú skupinu plnú zvučných mien, ktorá sa chystá zastupovať záujmy blockchainového priemyslu. Jedným z hlavných účelov je komunikácia a vzdelávanie amerických zákonodarcov v oblasti digitálnych mien a blockchainu. Radi by im tiež predniesli svoje súčasné obavy a pomohli im vo vytváraní jasných predpisov, ktoré by viedli k rozkvetu a rastu celého kryptoekosystému.

Mohlo by vás zaujímať: V Paríži prebehne prvá politická blockchainová konferencia

Kto za tým stojí?

Členmi tejto skupiny sú blockchainové startupy, finančné fondy a burzy. Medzi zakladajúcich členov patria spoločnosti ako Protocol Labs, Digital Currency Group, Polychain Capital, Coinbase a Circle.

Kristin Smith, bývalá úspešná lobistka spoločnosti Overstock.com, sa pre Washington Post vyjadrila týmito slovami:

„V poslednej dobe som strávila mnoho času vzdelávaním sa v tejto oblasti. Som nadšená, že sa budem môcť zamerať výhradne na otázky spojené s virtuálnymi menami a blockchainom.”

Mike Lempres, riaditeľ úseku rizík a právnych záležitostí v spoločnosti Coinbase a ďalší z členov tejto skupiny, povedal:

„Vznik Blockchain Association je založený na snahe spojiť všetky najvýznamnejšie spoločnosti tohto odvetvia a postupovať v ďalších krokoch spoločne. Chceme, aby od nás zákonodarcovia jasne počuli, že vítame tie regulácie, ktoré pomôžu celej oblasti virtuálnych mien, ale chceme pomôcť vytvoriť skutočne kvalitný právny a regulačný systém, ktorý so cťou obstojí v teste času.”

Pridávame ešte slová Jerryho Brita, výkonného riaditeľa Coin Centra, čo je popredné neziskové výskumné centrum, ktoré sa zameriava na problematiku decentralizovaných výpočtových technológií, akými sú napríklad Bitcoin a Ethereum.

„Sme zo súčasného vývoja šťastní a to hneď z niekoľkých dôvodov. Vždy je skvelé, keď sa do riešenia určitej veci zapojí čo najviac ľudí, ktorí majú čo povedať a môžu kvalitne zodpovedať zákonodarcom ich otázky ohľadom blockchainovej technológie. Potom tu existujú aj ďalšie problémy, pri riešení ktorých môže byť Blockchain Association nápomocná. Napríklad, rozvoj osvedčených postupov a odsúhlasenie ich hromadného dodržiavania je veľmi potrebná vec.”

„… zdieľame s Blockchain Association rovnakú víziu a radi by sme medzi nami privítali aj ďalšie kvalitné blockchainové siete a projekty. Vítame našich kamarátov v Blockchain Association! Sme radi, že ste tu a už sa nemôžeme dočkať spolupráce s vami.”

Tip redakcie: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Čo vlastne môžeme od tejto novovzniknutej asociácie očakávať? Vďaka kvalitnému lobingu budú v pripravovaných alebo prejednávaných zákonoch zohľadnené záujmy tých, ktorých sa budú zákony týkať. V našom prípade spoločností, ktoré sa zaoberajú kryptomenami a blockchain technológiou. Lobing, hoci má toto slovo u nás hlavne vďaka kauze pána Dalíka (v ČR, pozn. prekladateľa) trpkú príchuť, je úplne legitímnym spôsobom, ako presadzovať vlastné záujmy. Vznik tejto asociácie považujeme za pomerne zásadný krok, ktorý bude mať vplyv na celú kryptospoločnosť.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek.

Zdroj:
cryptoglobe.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.