Bitcoin zomrel v očiach médií v roku 2018 približne 90-krát – V skutočnosti však trh pochoval 1000 altcoinov

Novinky Bitcoin zomrel v očiach médií v roku 2018 približne 90-krát – V skutočnosti však trh pochoval 1000 altcoinov
Bitcoin zomrel v očiach médií v roku 2018 približne 90-krát – V skutočnosti však trh pochoval 1000 altcoinov, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/PureDelirium
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Počas krátkeho pohľadu na históriu Bitcoinu, vypracovanú serverom 99 Bitcoins, zistíte, že BTC je pre médiá niečo ako digitálny Ježiš. Za mŕtveho však nebol prehlásený len jeden raz, ale už asi 90-krát. Zo sveta mŕtvych sa pritom vrátil vždy.

V médiách sa len od počiatku medvedieho trhu v roku 2018 týchto prehlásení objavilo takmer 100. V skutočnosti sa Bitcoin v najbližšej dobe samozrejme nechystá na večný spánok, „pochovaných” je však takmer 1 000 rôznych altcoinov. Konkrétne čísla môžete nájsť na serveri Dead Coins, kde ich momentálne napočítate 934.

Známy vývojár Bitcoinu, Jimmy Song, túto situáciu komentuje nasledovne:

„Miera decentralizácie bude Bitcoin od altov zrejme deliť ešte dlho. Zatiaľ čo o budúcnosti altcoinov vo veľkej miere rozhoduje centralizovaný tím, o vývoj Bitcoinu sa starajú podnikatelia a vývojári z celého sveta.”

Decentralizovaný smer vývoja Bitcoinu je podľa Jimmyho názoru kvalitou, ktorú alty zatiaľ nemajú šancu nahradiť.

Mohlo by vás zaujímať: Veľryby sa prebúdzajú – Môžeme sa tešiť na zvýšenú volatilitu?

Mnoho podvodov a plagiátov

Pri bližšom pohľade na výpis mŕtvych coinov si všimnete, že nie všetky chcú zaspať v pokoji. Napríklad OneCoin, teda projekt, ktorý bol hneď niekoľkými svetovými vládami nazvaný pyramídou a podvodom typu Ponzi, je zaradený v sekcii mŕtvych a navyše aj podvodníckych coinov (Dead scam coins). Jeho zástancovia však v komentároch stále neveriaco požadujú dôkazy a fakty o tom, že naozaj ide o podvod.

Minulý týždeň boli v žurnále Wall Street zverejnené výsledky výskumu zaoberajúceho sa kvalitou kryptospoločností a ich white paperov. Stovky z nich podľa reportu vykazujú náznaky podvodu, čo pre investorov znamená naozaj nepriaznivé vyhliadky. Niektoré z nich sú navyše obyčajnými plagiátmi.

Tip redakcie: 7 základných pravidiel, ako spoznať podvodnícku kryptomenu

Záver

Aj keď iste existuje početná skupina ľudí, ktorí by najradšej kryptomeny videli na smetisku dejín, my v Kryptomagazíne ich považujeme za prevratné a životaschopné. Veď ani už rok trvajúci medvedí trh ich nedokázal zničiť.

Čo čítať ďalej?

https://kryptomagazin.sk/cestujem-casom-s-naliehavou-spravou-prosim-zastavte-to/

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip M.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.