Burze Coinbase môže hroziť krach! Hrozí ďalšia rana kryptomenovému trhu?
Burze Coinbase môže hroziť krach! Hrozí ďalšia rana kryptomenovému trhu? Zdroj: https://www.shutterstock.com/Nadezda Murmakova

Binance

Burza Coinbase, najväčšia americká burza zameraná na kryptomeny, vykázala za prvý štvrťrok zisk vo výške 1,17 miliardy dolárov. To je menej v porovnaní s očakávaniami investorov, ktorí sledovali cenu 1,48 miliardy dolárov. Akcie burzy Coinbase (COIN) v utorok klesli o 27 %. Ozývajú sa prvé hlasy, ktoré varujú pred potenciálnym krachom burzy.

Coinbase je v strate

Najväčšia krypto-akcia americkej burzy Coinbase klesla len za 24 hodín o 27 %. Keď neberieme do úvahy utorňajší prepad, akcia COIN stratila za rok 2022 už 71 % svojej hodnoty! V stredu sa jedna akcia obchodovala za cenu 59,77 dolárov. Spolu s poklesom akcií burza stráca aj používateľov. Z očakávaných 9,5 milióna používateľov burza uviedla 9,2 milióna, pričom objemy obchodov rovnako klesli. Podľa riaditeľa burzy Briana Armstronga je potrebné za poklesom akcií a používateľov vidieť medvedí sentiment na trhu:

Sme svedkami poklesu na trhu rastových technologických akcií a rizikových aktív. A, samozrejme, Coinbase a kryptomeny nie sú v tomto smere výnimkou.“

Graf: COIN/USD. 1D.
Graf: COIN/USD. 1D. Zdroj: Tradingview

Celková kapitalizácia kryptomien klesla za posledný mesiac o 1,4 bilióna dolárov, ako uvádza portál CoinMarketCap.com. Príčinou je pád Bitcoinu a kolaps kryptomien LUNA a decentralizovaného stablecoinu UST.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Štátny dlh USA masívne rastie spolu s rizikom recesie

Hrozí burze krach?

Na situácii okolo burzy Coinbase je zarážajúce, že odkedy bola uvedená na akciový trh, jej akcie zažívajú jeden pokles za druhým. COIN sa pohybuje na historickom minime a pokiaľ berieme do úvahy negatívny medvedí sentiment na kryptomenovom trhu, prognóza pre akcie burzy nevyzerajú pozitívne. Negatívnym faktom je aj postoj manažmentu spoločnosti. Ten si podľa analytikov nepripúšťa chybu na svojej strane, ale naopak, nižšie zisky pripisuje výlučne udalostiam na trhu.

Burza tiež priznala, že jej zákazníci v prípade krachu spoločnosti prídu o svoje aktíva. Spoločnosť po nedávnych prepadoch akcií upozornila dokonca klientov, že  ich kryptomeny sa môžu stať „predmetom konkurzného konania“. Ak budú naďalej klesať zisky spoločnosti – a nič nenasvedčuje tomu, že by sa to malo v blízkej dobe zmeniť –, je potrebné byť opatrní. Kolaps burzy by spôsobil ďalšie poklesy na už aj tak značne poznačenom trhu s kryptomenami. O ďalšom dianí okolo spoločnosti vás budeme informovať.

Čítaj ďalej: Toto sa dalo čakať! – Európska komisia vyžaduje zákaz „veľkých” stablecoinov!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre